این نشست با محوریت درخواست دوره‌های علمی کاربردی در نیمسال آتی، مشارکت در طرح سطح‌بندی مراکز و بحث درآمد و هزینه‌های مراکز آموزشی برگزار شد.

اولین نشست شورای هم‌اندیشی و تعامل روسای مراکز آموزش علمی کاربردی استان قزوین در سالجاری با محوریت موضوع ارائه گزارش از جلسه ریاست عالی دانشگاه با نمایندگان استانی مراکز آموزش علمی کاربردی کشور، درخواست دوره‌های علمی کاربردی در نیمسال آتی، مشارکت در طرح سطح‌بندی مراکز و بحث درآمد و هزینه‌های مراکز آموزشی به ریاست دکتر علی فتح طاهری برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین، در این نشست که روز دوشنبه ۲۰ اردیبهشت‌ماه در سالن جلسات دانشگاه تشکیل شد، دکتر فتح طاهری رئیس دانشگاه با اشاره به نام‌گذاری سال ۱۴۰۰ به عنوان سرآغاز دهه سرآمدی آموزش، از برگزاری جشن تقدیر از مدرسان برتر دانشگاه در روز یکشنبه هفته آینده خبر داد و گفت: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته مقرر شده است مراسم تجلیل از مدرسان برتر با حضور اعضای هیات رئیسه دانشگاه به صورت همزمان در کلیه استان‌ها برگزار شود که در این رابطه استان قزوین میزبان معاون محترم فرهنگی و دانشجویی خواهد بود.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین در بخش دیگری از سخنان خود به بحث درآمد و هزینه‌های مراکز آموزشی پرداخت و با تاکید بر تنوع بخشی به منابع درآمدی مراکز اظهار داشت: افزایش هزینه‌های حقوق پرسنل و حق‌التدریس مدرسان در کنار افزایش سهم هزینه‌های جاری مراکز را گرفتار تنگناهای مالی کرده که راه برون رفت از این مشکلات تنوع بخشی به منابع درآمدی از طریق برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه مدت است. وی افزود: بحث تعیین میزان شهریه دانشجویی در سال تحصیلی آتی نیز در هیات امنای دانشگاه در جریان است.

در ادامه این نشست، سید حامد موسوی شال رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری قزوین و نماینده استان قزوین در شورای مرکزی تعامل روسای مراکز آموزشی کشور، گزارشی از نشست اخیر با مسئولان سازمان مرکزی دانشگاه در موضوع وصول مطالبات بنیاد شهید و امور ایثارگران و سایر موارد مطرح شده ارائه نمود.

در این نشست، هر یک از روسای مراکز آموزش علمی کاربردی استان به ارائه نقطه نظرات خود در خصوص آزمون‌های مجازی پایان نیمسال، سطح‌بندی مراکز و درخواست دوره‌های علمی کاربردی پرداختند و کارشناسان واحد استانی به پرسش‌های ایشان پاسخ دادند.