مهدی بردبار، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان قزوین، در گفتگو با خبرنگار دانشگاه پایگاه خبری دوم آذر، از پخت بیش از ۱۰۰۰ پرس غذای گرم و توزیع آن در بین نیازمندان خبر داد و گفت: در راستای عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر کمک مومنانه، پخت غذای گرم در دستور گروه جهادی «ثامن الائمه» و گروه جهادی بنت الهدی صدر با همکاری هیئت دانشجویی علمدار قرار گرفت و در ایام پایانی ماه رمضان با حضور میدانی این گرو‌های جهادی بین نیازمندان توزیع خواهد شد.

بردبار مطرح کرد: در این مرحله همدلی مبلغ ۵۰ میلیون تومان از محل جمع آوری نذورات و خیرین محترم هزینه شده است و این غذا‌ها به دست خانواده‌های نیازمند در مناطق اقبالیه، نصرت آباد، محمود آباد، بیدستان، اسماعیل آباد، نواب، هادی آباد خواهد رسید.

وی افزود: به مناسبت شهادت امیرالمومنین حضرت علی (ع) ۵۰۰بسته افطاری ساده توسط دانشجویان بسیجی گروه جهادی ثامن الائمه و هیئت دانشجویی علمدار استان قزوین تهیه شد و این بسته‌ها نیز به دست خانواده‌های نیازمند در مناطق شیشه چی، اقبالیه، بیدستان، هادی آباد و باغ نشاط رسید.

مسئول گروه جهادی «ثامن الائمه»، بیان کرد: در شب ۱۹ ماه مبارک رمضان، دانشجویان بسیجی گروه جهادی ثامن الائمه، تعداد ۵۰ بسته افطاری به خانواده‌های نیازمند در حاشیه شهر به مناسبت لیالی قدر اهدا کردند.

وی گفت: این بسته‌های افطاری شامل: نان سنگک هر پک دو قرص نان، پنیر سفید ۱۰۰ گرمی ۱عدد، سبزی خوردن ۲۰۰ گرم، خرما ۲۵۰ گرم، بامیه ۱۰۰ گرم، شیر ۲۵۰ سی سی هر پک ۳عدد، هندوانه ۲کیلویی، طالبی ۱کیلویی، حلوا نذری و آش رشته بوده است.

بردبارخاطرنشان کرد: از جمله فعالیت‌های گروه‌های جهادی عمل به یکی از سفارشات مقام معظم رهبری است که فرمودند محرومیت زدایی کنید و ما هم بر طبق همین امر برنامه‌های پیش رو را برای گروه جهادی در نظر گرفتیم.

این فعال دانشجویی تصریح کرد: رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب تقریباً ۲۰ بار به حرکت و گروه‌های جهادی اشاره می‌کنند و این نشان از اهمیت کار جهادی دارد و ما هم سعی می‌کنیم کاری را که شروع کردیم تا پایان ادامه دهیم و در تمام عرصه‌های فرهنگی، عمرانی و … به یاری مردم مناطق محروم بشتابیم.

وی اظهار داشت: بدون شک در انجام کار جهادی به کمک و همراهی دستگاه‌های مختلف نیازمند هستیم که امیدواریم در این خصوص ما را یاری کنند.