به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی و کانون دانشجویی نشاط فرهنگی ویژه برنامه مجازی جشن عید سعید فطر در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمد محبی، رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان قزوین ضمن تبریک فرا رسیدن عید سعید فطر در سخنانی گفت: خداوند متعال برای بندگانی که یک ماه روزه داری کردند، روز عید فطر را قرار داد تا به این صورت پاداش بزرگی برای آنان در نظر گرفته باشد.

وی افزود: ظهور امام عصر(عج)، بهترین عیدی خداوند به مسلمین می باشد و ان شاء الله به اذن خداوند بزرگ به زودی ظهور حضرت مهدی (عج) را شاهد باشیم.

حجت الاسلام محبی یادآور شد: خداوند متعال یک ماه بهترین میزبانی را در ماه مبارک رمضان از بندگانش کرده است و مومنان باید به عنوان میهمانی با ادب، شرط لازم را برای تشکر و قدردانی از میزبان خود به جا بیاوردند و در دعای پایان ماه مبارک رمضان به این مساله اشاره شده و توصیه شده که در شب عید فطر، روزه داران احیاء و استغفار کنند چرا که ثواب بی نهایتی هم چون شب های قدر از سوی خداوند در نظر گرفته شده است.

وی در پایان با تشکر از معاونت فرهنگی و دانشجویی و کانون دانشجویی نشاط فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برای برگزاری این مراسم گفت: امیدواریم همه استادان، کارکنان و دانشجویان عزیز از برکات ماه مبارک رمضان بهره کامل را برده باشند.

در ادامه این مراسم دکتر لیلا صفاریان، عضو هیات علمی گروه تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین ضمن تبریک فرا رسیدن عید سعید فطر، روزه داری را برای افزایش سلامتی افراد جامعه بسیار موثر دانست و گفت:کسانی که منع پزشکی ندارند با روزه داری می توانند به افزایش سلامت و تندرستی خود کمک فراوانی کنند.

عضو هیات علمی دانشگاه افزود: هم چنین روزه داری برای ورزشکاران حرفه ای نیز بسیار موثر است و هیچ منافاتی برای این قشر ندارد و ورزشکارانی که در سطح قهرمانی فعالیت می کنند با گرفتن روزه و رعایت تغذیه مناسب، استراحت کافی و تغییر سبک زندگی، می توانند تمرینات خود را در این ماه مبارک به خوبی ادامه دهند.

وی افزود: یکی دیگر از مزایای روزه داری افزایش تحمل، صبر و بردباری در افراد به خصوص ورزشکاران است و ورزشکاران به عنوان قشر اثرگذار در جامعه می توانند در گسترش اخلاق در جامعه اثرگذار باشند.

وی در پایان با تشکر از معاونت فرهنگی و دانشجویی و کانون دانشجویی نشاط فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برای برگزاری این مراسم گفت: امیدوارم با برطرف شدن بیماری منحوس کرونا، حضور دانشجویان در دانشگاه و فعالیت آنان در کانون های دانشجویی به خصوص کانون فعال و بسیار خوب نشاط فرهنگی دانشگاه را شاهد باشیم.

گفتنی است؛ در این مراسم دکتر غلامرضا رضایی، مدیرکل فرهنگی و دکتر مهران چگینی، مدیرکل دانشجویی و مهندس رضا معین الدین، مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، نیز حضور داشتند.

دکلمه خوانی، شعرخوانی، اجرای آهنگ، طنز، اهدای جوایز به نفرات برتر مسابقات ورزشی کانون دانشجویی تربیت بدنی(نشاط فرهنگی) دانشگاه آزاد اسلامی قزوین به مناسبت سالگرد شهید سلیمانی از دیگر برنامه های این مراسم بود.