تیم” نسیم حیات” از دانشگاه آزاد اسلامی واحد تاکستان از استان قزوین توانست با پیروزی بر حریف خود به مرحله نهایی مسابقات کشوری کرسی های آزاد اندیشی دانشجویان که به صورت مجازی در حال برگزاری است؛ صعود کند.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، دکتر مهران چگینی، دبیر اجرایی رقابت های کرسی آزاد اندیشی دانشگاه های آزاد اسلامی استان، گفت: در مرحله نیمه نهایی مسابقات کرسی های آزاد اندیشی دانشجویان دانشگاه‌های آزاد اسلامی کشور، “تیم نسیم حیات” دانشگاه آزاد اسلامی واحد تاکستان از استان قزوین موفق شد در برابر تیم “پویش و ورزش” از واحد تهران غرب از استان تهران به برتری دست یافته و به مرحله نهایی این مسابقات راه پیدا کند.

دکتر چگینی خاطرنشان کرد: در این مسابقه که به صورت مجازی برگزار شد، سیده نیلوفر سید نژاد به عنوان سرگروه، رضا موسیوند، سیده محدثه حسینی و نگار جوادی به عنوان عضو در تیم ” نسیم حیات”  حضور داشتند.

وی بیان داشت: در این کرسی که در گرایش سلامت و با موضوع ” بدون طب سنتی، طب مدرن نمی تواند منجر به توسعه سلامت و مقابله با بیماری ها شود” تیم ” نسیم حیات” توانست به عنوان موافق با ارائه دلایل و مستندات خود با امتیاز ۱۶/۳۵ در برابر تیم “پویش و ورزش” از واحد تهران غرب از استان تهران با امتیاز ۱۴/۳۵ به برتری برسد.

دبیر اجرایی رقابت های کرسی آزاد اندیشی دانشگاه های آزاد اسلامی استان قزوین، افزود: هم چنین در دیگر کرسی آزاد اندیشی این مرحله، تیم “نگاه نو” از دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در برابر تیمی از واحد رشت از استان گیلان قرار گرفت و در عین شایستگی و با اختلاف اندکی نتیجه را واگذرا کرد و  از راه یابی به فینال این مسابقات بازماند.

دکتر چگینی ادامه داد: در این کرسی که در گرایش هنر و معماری و با موضوع” ساخت مگامال ها و مجتمع های تجاری بزرگ باعث از بین رفتن فضاهای سالم زندگی شهری و گسترش مصرف گرایی هست” تیم “نگاه نو” به عنوان منتقد با امتیاز ۱۳/۰۵در برابر تیم “شهید سید مرتضی حسینی” از واحد رشت از استان گیلان با امتیاز ۱۳/۸۵ و تنها با ۰/۸ اختلاف نتیجه را واگذار کرد و به دیدار رده بندی برای تعیین تیم سوم یا چهارم راه یافت.

وی در پایان گفت: در “تیم نگاه نو”، جواد حیدریان به عنوان سرگروه، سعیده مظاهری، ابوالفضل نجفی و یاسمن ژاله به عنوان عضو شرکت داشتند.

گفتنی است؛ مرحله نهایی و رده بندی این مسابقات قرار است فردا یکشنبه برگزار شود.