به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری دوم آذر، مهران چگینی، دبیر اجرایی رقابت‌های کرسی آزاد اندیشی دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان قزوین گفت: اولین دوره مسابقات کرسی‌های آزاد اندیشی با همت معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی و با حضور یک هزار و ۴۵۸ تیم از واحد‌های دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور برگزار شد که در نوع خود بی نظیر است.

چگینی افزود: پس از برگزاری مرحله استانی، ۲۸۷ تیم به مرحله کشوری راه پیدا کردند و در ۶ محور سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، سلامت و هنر و معماری، تیم‌های برتر در فضایی دوستانه و صمیمانه با یکدیگر به رقابت پرداختند که در پایان دو تیم نسیم حیات از واحد تاکستان و تیم «نگاه نو» از واحد قزوین موفق شدند به ترتیب عنوان‌های دوم و چهارم این مسابقات را کسب کنند.

دبیر اجرایی رقابت‌های کرسی آزاد اندیشی دانشگاه‌های آزاد قزوین یادآور شد: در مرحله نهایی این مسابقات تیم نسیم حیات دانشگاه آزاد اسلامی واحد تاکستان از استان قزوین در برابر تیم «پرستاران» از واحد ملایر از استان همدان قرار گرفت که در پایان نتیجه را به حریف خود واگذار کرد و عنوان دومی این مسابقات را به دست آورد.

وی خاطرنشان کرد: این کرسی در محور سلامت و با عنوان “در واکسیناسیون سراسری کرونا، اولویت با استفاده از واکسن‌های داخلی است” برگزار شد و تیم “نسیم حیات” به عنوان تیم موافق در این مسابقه حضور پیدا کرد.

چگینی ادامه داد: در این مسابقه که به صورت مجازی برگزار شد، سیده نیلوفر سیدنژاد به عنوان سرگروه، رضا موسیوند، سیده محدثه حسینی و نگار جوادی به عنوان عضو در تیم “نسیم حیات” حضور داشتند.

دبیر اجرایی رقابت‌های کرسی آزاد اندیشی دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان، گفت: در کرسی دیگر تیم ” نگاه نو” از واحد قزوین در برابر تیمی از واحد ملایر استان همدان قرار گرفت و با واگذار کردن نتیجه، عنوان چهارم این دوره از مسابقات را به دست آورد.

وی تصریح کرد: این کرسی در محور هنر و معماری و با عنوان با توجه به شرایط موجود، امکان پیاده سازی معماری اسلامی در حوزه مسکن و شهرسازی وجود ندارد برگزار شد که تیم  نگاه نو به عنوان منتقد در این مسابقه حضور داشت.

دکتر چگینی ادامه داد: در تیم  نگاه نو جواد حیدریان به عنوان سرگروه، سعیده مظاهری، ابوالفضل نجفی و یاسمن ژاله به عنوان عضو شرکت داشتند.

وی در پایان با تشکر از ریاست دانشگاه آزاد استان و معاونت فرهنگی و دانشجویی واحد قزوین و واحد‌های تابعه، گفت: امیدواریم با توجه به حمایت‌های دکتر کشت کار و هم چنین دانشجویان توانمند و مستعد در این استان، در دوره‌های بعدی این مسابقات کسب افتخارات بیشتری را شاهد باشیم.