به مناسبت شهادت امام جعفر صادق(ع) و گرامی داشت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) و قیام خونین ۱۵ خرداد، مراسمی با حضور مدیران، استادان، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین و با رعایت پروتکل های بهداشتی در مسجد امام رضا (ع) این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین دکتر مجید تلخابی، نماینده مردم استان قزوین در مجلس خبرگان رهبری ضمن تسلیت ایام شهادت امام جعفر صادق (ع)، رییس مذهب جعفری و گرامی داشت سی و دومین سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) و قیام خونین ۱۵ خرداد سال ۴۲، گفت: از اینکه در جمع فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین حضور دارم خداوند بزرگ را سپاسگزارم و از مسئولان برگزاری این مراسم معنوی هم چون حجت الاسلام والمسلمین محبی، رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان و حجت الاسلام و المسلمین صفی خانی، معاون فرهنگی و دانشجویی این دانشگاه و همه عزیزانی که در برگزاری این مراسم زحمت کشیدند، تقدیر و قدردانی می کنم.

وی در ادامه، قیام ۱۵ خرداد را ادامه دهنده قیام عاشورا دانست و گفت: اخلاص در عمل امام حسین(ع)، حضور یاران با وفا در کنار ایشان و  ادامه دهندگان راه و انتقال دهندگان قیام و نهضت عاشورا از مهم ترین دلایل ماندگاری و جاودانگی این واقعه عظیم است.

حجت الاسلام والمسلمین تلخابی افزود: اگر به نهضت امام خمینی(ره) به خوبی بنگریم، می بینیم که امام (ره) نیز  هم چون جد بزرگوارشان، برای کسب رضای خدا، نابودی رژیم طاغوت، جداکردن حق از باطل، اهتزاز پرچم اسلام، همه سختی ها، تبعید و دوری از وطن را تحمل کردند تا نهضت و قیام خونین ۱۵ خرداد به نتیجه برسد.

وی یادآور شد: امام حسین(ع) در قیام عاشورا یاران باوفایی داشتند که خالصانه جان شان را فدای ولایت و اسلام کردند. هم چنین امام خمینی(ره) نیز در مسیر پیروزی انقلاب اسلامی یاران و جوانانی را داشتند که خون شان را برای آبیاری این انقلاب تقدیم کردند و نکته بسیار مهم تر که باعث ماندگاری قیام عاشورا شد؛ رشادت های اهل بیت(ع) و حضرت زینب(س) برای آگاه سازی مردم و ادامه دهنده راه شهدای کربلا بود و این اتفاق در انقلاب اسلامی نیز با حضور شخصیتی بی نظیر هم چون مقام معظم رهبری به عنوان ادامه دهنده راه امام خمینی (ره)، باعث تداوم و تثبیت انقلاب اسلامی شده است.

نماینده مردم استان قزوین در مجلس خبرگان رهبری سپس به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی اشاره کرد و یادآور شد: ممکن است بسیاری از مردم بگویند که چرا آرمان های انقلاب اسلامی بعد از ۴۰ سال هنوز در کشور محقق نشده و هنوز در جامعه بی عدالتی، تبعیض و مشکلات فراوان اقتصادی را شاهد هستیم. اما مقام معظم رهبری به خوبی در بیانیه گام دوم انقلاب به این موضوعات تاکید کردند که مردم هنوز بر آرمان ها و اصول انقلاب پایبند هستند و مسئولان نظام باید با تغییر روش در شیوه اجرا، در مسیر تحقق آرمان امام(ره) و شهدای گرانقدر حرکت کنند.

حجت الاسلام تلخابی در ادامه به اهمیت حضور حداکثری مردم در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ اشاره کرد و گفت: انتخابات یکی از نعمت های الهی و از یادگارهای امام (ره) است و مشارکت بالای مردم در انتخابات پیش رو، باعث اقتدار بیشتر کشورمان در عرصه های داخلی و خارجی می شود.

وی در پایان گفت: مردم با انتخاب درست و اصلح می توانند زمینه رشد و توسعه کشور را فراهم کنند و در این مسیر بهترین چراغ راه، توجه به توصیه های مقام معظم رهبری و تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است.

در ادامه این مراسم، حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد محبی، رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان قزوین ضمن تسلیت ایام شهادت امام جعفر صادق (ع)، رییس مذهب جعفری و سی و دومین سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) و قیام خونین ۱۵ خرداد سال ۴۲، گفت: از اینکه در این مراسم معنوی، حجت الاسلام والمسلمین دکتر مجید تلخابی، نماینده مردم استان قزوین در مجلس خبرگان رهبری قبول زحمت کرده و در این مراسم حضور پیدا کردند از ایشان تقدیر و تشکر می کنیم.

وی در ادامه گفت: انشاءالله خداوند توفیق خدمت در نهضت امام(ره) که در راستای مکتب امام جعفر صادق(ع) است را به ما عنایت کند.مطمئنا با استقامت، جهاد، تلاش و پیگیری می توانیم زمینه ساز مقدمه ظهور منجی عالم بشریت حضرت مهدی(عج) را فراهم کنیم.

اقامه نماز ظهر و عصر به امامت حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد محبی، رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان و مداحی و نوحه خوانی توسط حاج داود اسمعیل پور، مدیرکل حراست دانشگاه آزاد اسلامی قزوین از دیگر برنامه های این مراسم معنوی بود.

شایان ذکر است؛ این مراسم از طریق سیستم وبینار دانشگاه آزاد اسلامی قزوین و تنها صفحه ی رسمی این دانشگاه در اینستاگرام به آدرس qiau.ac به صورت زنده و مستقیم پخش شد.

برای مشاهده گزارش تصویری اینجا را کلیک نمایید.