جلسه کارگروه شورای هماهنگی کانون های فرهنگی با حضور دبیران کانون های فرهنگی و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در اتاق شورای سالن آمفی تئاتر علامه رفیعی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، حجت الا سلام والمسلمین صفی خانی، معاون فرهنگی و دانشجویی این دانشگاه گفت: انتظار می رود دبیران کانون های فرهنگی حضور فعال تری در برنامه های دانشگاه داشته باشند و با برنامه ریزی و ارائه آنها در مناسبت های مختلف ما را در پیشبرد امور فرهنگی یاری کنند.

وی در ادامه  به اهمیت موضوع انتخابات اشاره کرد و یادآور شد: کانون های فرهنگی دانشگاه، جریان پیشران و از ظرفیت های فرهنگی دانشگاه هستند و از لحاظ فرهنگی، اجتماعی و سیاسی می توانند حرکت و رشد را در جامعه ایجاد کنند.

حجت الا سلام صفی خانی افزود: در این شرایط پیش آمده کرونایی، جبهه فرهنگی نباید تعطیل شود. خوشبختانه کانون های فرهنگی توانستند در طول این مدت چندین جلسه کرسی آزاد اندیشی را در دانشگاه برگزار کنند و از موضوعات و مواضع خود به خوبی دفاع کرده و رتبه های خوبی را نیز در کشور کسب کنند.

وی سپس به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت انتخابات پرشور در کشور اشاره کرد و گفت: از نظر معظم له، انتخابات مظهر خدا باوری، مردم باوری و خودباوری است و نقش کانون ها، فرهنگ سازی است و شما عزیزان باید حضور حداکثری در انتخابات را در بین دانشگاهیان و جامعه نهادینه کنید.

معاون فرهنگی و دانشجویی در پایان اظهار داشت: حاکمیت در نظام اسلامی با ولایت فقیه است و پست های دیگر در امور اجرایی کشور به عنوان کارگزاران نظام، می بایست تابع ولایت فقیه باشند.

در ادامه این جلسه دکتر غلامرضا رضایی، مدیر کل فرهنگی دانشگاه گفت: حضور دانشجویان در فعالیت های فرهنگی، ضمن کسب تجربه باعث توانمند شدن آنان می شود.

وی افزود: در موضوعات مربوط به مسئولیت های اجتماعی باید  از خود بپرسیم که چه کار تاثیرگذاری را می توان در دانشگاه یا جامعه انجام داد. مطمئنا مسئولیت اجتماعی ما ایجاب می کند که نقش آفرینی مناسب و ماندگاری را در عرصه های فرهنگی و اجتماعی داشته باشیم.

دکتر رضایی خاطرنشان کرد: ما وارث شهدای عزیزی هستیم که برای این انقلاب و ارزش های آن جانشان را تقدیم کرده اند پس در قبال آنها مسئولیت سنگینی را برعهده داریم و باید به رسالت خود به نحو شایسته عمل کنیم.

وی در پایان با تاکید بر حمایت از برنامه های فرهنگی در دانشگاه گفت: دبیران کانون های فرهنگی هم چون گذشته در زمینه های مختلف مورد حمایت حوزه فرهنگی دانشگاه خواهند بود و از آنها انتظار داریم برنامه های خود را به موقع ارائه بدهند تا ما بتوانیم برنامه ریزی لازم را برای تصویب و اجرا انجام دهیم.

در پایان این جلسه، دبیران کانون های فرهنگی ضمن ارائه گزارشی از فعالیت ها، نظرات، پیشنهادات و مشکلات خود را بیان کردند.