نشست تخصصی رییس و معاونین مرکز امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی با مدیر شاهد و ایثاگران استان قزوین و واحدهای تحت پوشش، با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در سالن اجتماعات مرکز سینتک واحد قزوین برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، در این نشست تخصصی که همزمان با چهاردهمین شورای دانشگاه آزاد اسلامی در این دانشگاه برگزار شد؛  احمد صالحی آرا، رییس مرکز امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی، در سخنانی فعالیت برای خانواده شهدا و ایثاگران را افتخاری بزرگ دانست و گفت: امام (ره) و مقام معظم رهبری همیشه در خصوص خدمت به خانواده های شهدا و ایثارگران تاکید فراوانی داشته و دارند و شما همکاران گرامی که در دانشگاه به این عزیزان در حال خدمت کردن هستید باید قدر این فرصت و نعمت الهی را بدانید و همه تلاش خود را برای خدمت گزاری به این قشر عزیز انجام دهید.

 وی در ادامه با تاکید بر اهمیت به کار گیری خلاقیت و نوآوری در ارائه خدمات به خانواده های شهدا و ایثارگر در دانشگاه یادآور شد: باید با به کارگیری ابتکار، خلاقیت و نوآوری در انجام وظایف، دوری از روزمره گی و در جهت نخبه پروری در خانواده های شاهد و ایثارگر دانشگاه آزاد اسلامی حرکت کرد.

صالحی آرا، سپس بر حضور پر رنگ دانشجویان شاهد و ایثارگر در برنامه های فرهنگی در دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد و گفت: باید زمینه ای ایجاد کنیم تا دانشجویان خانواده های معظم شاهد و ایثارگر در فعالیت های فرهنگی دانشگاه هم چون کرسی های آزاد اندیشی، مراسم مذهبی، اعیاد و مناسبت ها، حضور چشمگیری داشته باشند.

وی در پایان با اهمیت مساله حضور حداکثری مردم در انتخابات ۱۴۰۰ خاطرنشان کرد: خانواده های شهدا، الگوی مناسبی برای سایر اقشار جامعه هستند به همین دلیل، این عزیزان می توانند با آگاهی بخشی، تاثیر بسزایی در افزایش مشارکت مردم در انتخابات پیش رو داشته باشند.

در ادامه این نشست، سرکار خانم خدیجه بکشلو، مدیر امور شاهد و ایثاگران دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین، ضمن خیر مقدم به مهندس صالحی آرا، گفت: این نشست تخصصی همزمان با چهاردهمین شورای دانشگاه آزاد اسلامی در این دانشگاه تشکیل شد و طبق برنامه ریزی به عمل آمده، کارگروهای تخصصی آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، نظارت، ارزیابی و قرارگاه جهادی با حضور میهمانان دعوت شده از بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین و سرگروه های دفاع مقدس، مسائل و دغدغه های مربوط به جامعه هدف شاهد و ایثارگران شامل دانشجویان، کارکنان و استادان هیأت علمی بحث و تبادل نظر شد.

وی افزود: هم چنین راهکارها، پیشنهادهای نوآورانه برای بهبود خدمات رسانی، رفع موانع و مشکلات جامعه هدف در این نشست در دستور کار قرار گرفت.

سرکار خانم بکشلو  در پایان، گزارشی از  عملکرد یکساله ی  اداره کل امور شاهد و ایثارگر دانشگاه آزاد اسلامی قزوین را در زمینه های آموزشی، فرهنگی و اداری در بخش های مربوط به دانشجویان، کارکنان و اساتید هیات علمی، ارائه کرد.

هم چنین در ادامه این نشست، جلسه اعضای مرکز امور شاهد و ایثارگران استان با مهندس معین صفری، رییس بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار شد.

در این جلسه، راهکارهای تعامل در زمینه های فرهنگی و تعاملات بیشتر حوزه بسیج دانشجویی و ستاد شاهد و ایثارگران مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

در ادامه، جلسه تخصصی دفاع مقدس با حضور محمد رضایی قلعه زو و کامبیز فتحی لوشانی از سرگروه های درس دفاع مقدس استان قزوین با دکتر زمانی، مدیر کل حفظ و نشر ارزش های دفاع مقدس دانشگاه آزاد اسلامی، در خصوص موضاعات درس دفاع مقدس و بهبود کیفیت منابع و کتب درس آشنایی با مبانی دفاع مقدس بحث تبادل نظر شد.

در پایان این جلسات، مهندس صالحی آرا، رییس مرکز امور شاهد و ایثاگران دانشگاه آزاد اسلامی، ضمن تشکر از زحمات دکتر کشت کار، سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان و واحد قزوین و سرکار خانم بکشلو، مدیر امور شاهد و ایثارگران این دانشگاه، به جمع بندی موارد مطرح شده در این نشست یک روزه پرداخت.

گفتنی است؛ در پایان، مسوولان و اعضای امور شاهد و ایثارگران سازمان مرکزی و استان قزوین با حضور در مزار شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، ضمن قرائت فاتحه با آرمان های امام (ره) و شهدای گرانقدر تجدید پیمان کردند.