نشست دبیران و اعضای تشکل های اسلامی سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین به صورت حضوری و مجازی و با رعایت پروتکل های بهداشتی در اتاق شورای این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمد محبی، رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان قزوین که به صورت مجازی در این نشست حضور داشت، ضمن تبریک میلاد با سعادت امام رضا (ع) در سخنانی به حضور چشمگیر مردم در انتخابات ۱۴۰۰ اشاره کرد و گفت: تشکل های اسلامی سیاسی دانشگاه ها، نقش ویژه ای در مشارکت مردم در مناسبت های ملی و مذهبی دارند و تجلی عینی این موضوع را در حضور چشمگیر مردم در پای صندوق های رای مشاهده کردیم.

سپس حجت الاسلام و المسلمین علی صفی خانی، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه، ضمن تشکر از حمایت های دکتر کشت کار، سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در سخنانی به نقش مهم دانشجویان در آگاهی بخشی جامعه اشاره کرد و گفت: دانشجو مانند موذن است و باید جامعه را آگاه کند به همین منظور لازم است با فعالیت بیشتر هسته های مرکزی تشکل های دانشجویی، جذب حداکثری دانشجویان را در تشکل ها و کانون های دانشجویی شاهد باشیم.

در ادامه این نشست، دکتر مهران چگینی، مدیرکل دانشجویی دانشگاه، با ارائه گزارشی از مراحل ثبت نام و انتخابات صورت گرفته برای تعیین دبیران تشکل های اسلامی سیاسی در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین گفت: با موافقت ریاست محترم دانشگاه و اعضای محترم هیات نظارت بر تشکل ها، درخواست ایجاد تشکل دانشجوییاندیشه تمدن سازبه تصویب رسید که پس از انجام مراحل استعلام و ثبت نام نامزدهای هسته مرکزی و انتخابات مجازی از طریق سامانه تشکل ها، علیرضا عبدالهی اوانکی از دانشجویان دانشگاه به عنوان دبیر این تشکل دانشجویی انتخاب شد.

وی افزود: هم چنین برای تعیین دبیر تشکل در سایر تشکل های دانشگاه نیز انتخابات برگزار شد که در پایان دکتر احمد فخاریان به عنوان دبیر تشکل مجمع اسلامی اساتید واحد قزوین و دکتر ندا احمدی کمازانی به عنوان دبیر تشکل بانوان فرهیخته حائز بالاترین آرا شدند.

دکتر چگینی در پایان بر برگزاری انتخابات سایر تشکل ها در اولین فرصت و تعیین دبیران منتخب، تاکید کرد.

در ادامه این نشست، دبیران و اعضای تشکل های اسلامی سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین به بیان دیدگاه ها، نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.