گزارش رییس پارک علم و فناوری قزوین از فعالیت های پارک علم و فناوری قزوین در خصوص ” تفاهم نامه همکاری سه جانبه پارک علم و فناوری، اداره کل فنی و حرفه ای  و اداره کل امور بانوان در جهت توانمند سازی زنان استان ” در اولین نشست کارگروه اقتصادی اداره کل امور بانوان

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم و فناوری قزین،جلسه کارگروه اقتصادی زنان استان قزوین روز دوشنبه مورخ ۳۱ خرداد ماه  با حضور صدیقه ربیعی مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری، مصطفی مافی رئیس پارک علم و فناوری قزوین، مرتضی شهامی مدیر کل اداره کل فناوری اطلاعات، نماینده اداره کل فنی و حرفه ای استان و مشاوران امور بانوان دانشگاهها و سایر دستگاههای اجرایی استان در محل استانداری قزوین برگزار شد.

در این جلسه صدیقه ربیعی به اهداف کارگروه و اقدامات صورت گفته در راستای عملیاتی نمودن این اهداف اشاره نمود و از کلیه دستگاهها درخواست کرد که برنامه پیشنهادی خود را جهت بالا بردن  نرخ مشارکت اقتصادی بانوان در استان، ارائه نمایند.

در ادامه مافی مصطفی مافی ضمن ارائه گزارش از فعالیت های پارک علم و فناوری قزوین در راستای تفاهم نامه همکاری سه جانبه اظهار داشت که قزوین قطب کشاورزی، صنعتی و گردشگری است و اگر بتوانیم از این ظرفیت‌ها برای ایجاد کارآفرینی و کسب و کارهای نوین استفاده کنیم بخشی از مشکل بیکاری حل می شود و اعلام کردند مهمترین رویکرد ما گسترش فرهنگ نوآوری و توانمندسازی افراد مختلف و کمک به اجرایی شدن ایده های برتر در عرصه های گوناگون است.

و با بیان اینکه در حال حاضر تقریبا نیمی از فناوران حاضر در پارک علم و فناوری قزوین را بانوان تشکیل می‌دهند که بیانگر ظرفیت و توانایی این گروه از جامعه است، حمایت پارک از فعالیت شرکت های دانش بنیانی که توسط بانوان مدیریت می شوند را اعلام نمودند. ایشان تأکید نمودند که هم اکنون با اختصاص فضای ویژه به بانوان فعال در مرکز نوآوری پارک زمینه آسایش و آرامش بیشتری برای بانوان مهیا شده است.

مافی یادآورشد: هم اکنون ۱۰ کانون شکوفایی خلاقیت در مرکز استان و نیز شهرستان‌ها و شهرهای مختلف استان راه اندازی شده که تلاش می کنیم خدمات و تسهیلات پارک در شهرستان‌ها نیز به متقاضیان ارائه شود.