در جلسه ستاد شاهد و ایثارگر دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین از چهار دانشجوی جانباز، شاهد و ایثارگر که در سال گذشته فعالیت‌های شایسته‌ای را در حوزه‌های کارآفرینی، علمی و فرهنگی انجام داده‌اند تقدیر شد.

جلسه ستاد شاهد و ایثارگران دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین روز دوشنبه ۷ تیرماه به ریاست دکتر علی فتح طاهری در سالن جلسات دانشگاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین، در این نشست که حقایق‌پور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان نیز حضور داشت، دکتر فتح طاهری رئیس دانشگاه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای جاویدان واقعه تروریستی بمب‌گذاری دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی در هفتم تیر سال ۶۰، شهید آیت الله دکتر بهشتی را شهیدی دین‌مدار و نماد مردم‌سالاری دانست و ایشان را الگویی شایسته برای مدیران شجاع و دلسوز کشور عنوان کرد.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین در ادامه به موضوع مطالبات شهریه دانشجویان معزز شاهد و ایثارگر دانشگاه از بنیاد شهید و امور ایثارگران پرداخت و اظهار داشت: خوشبختانه پیگیری‌های ستاد مرکزی دانشگاه و همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران باعث شد موضوع مطالبات شهریه دانشجویان عزیز شاهد و ایثارگر که به معضلی چند ساله میان دانشگاه و بیناد تبدیل شده بود با واریز بخش عمده‌ای از آن حل و فصل شود. وی افزود: لازم است از مراکز آموزش علمی کاربردی استان قزوین که در طی این سال‌ها با وجود تنگناهای مالی کمال همکاری را با دانشجویان شاهد و ایثارگر خود داشتند قدردانی نماییم.

حقایق‌پور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان نیز در این نشست ضمن تشکر از برگزاری این جلسه و گرامیداشت یاد شهدای هفتم تیر، فعالیت‌های فرهنگی انجام شده در کنار خدمات آموزشی و رفاهی دانشگاه را برای کلیه دانشجویان به خصوص دانشجویان شاهد و ایثارگر بسیار ارزشمند و ستودنی دانست و بر نقش ویژه دانشگاه‌ها در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تاکید کرد. وی ضمن ابراز خشنودی از حل معضل معوقات شهریه دانشجویان شاهد و ایثارگر، با سپاس از شکیبایی مراکز آموزشی استان اظهار داشت: به دلیل مشکلات اعتباری که در بنیاد بوجود آمده بود چند سال شرمنده دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی شدیم ولی خوشبختانه با تدبیر به عمل آمده اخیراً شاهد گشایش‌های مالی و اعتباری خوبی در بودجه بنیاد هستیم و مشکلات موجود تا حد قابل قبولی مرتفع شده است.

حسین‌خانی رئیس اداره فرهنگی و دانشجویی و دبیر ستاد شاهد و ایثارگر دانشگاه نیز در گزارشی از اقدامات دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین به برگزاری مسابقه کشوری کتابخوانی با محوریت کتاب «سه دقیقه تا قیامت» با هدف ترویج سبک زندگی مومنانه در میان دانشجویان علمی کاربردی، انتشار مطالب مرتبط با فرهنگ ایثار و شهادت در گروه‌های فعال دانشجویی در فضای مجازی، تشویق و ترغیب دانشجویان به حضور در گروه مددکاری «حضرت عباسی‌ها» با هدف جمع آوری کمک‌های مردمی و توزیع آن میان نیازمندان و پیگیری تامین مالی احداث یادمان شهدای دانشجوی علمی کاربردی در دانشگاه اشاره کرد.

در پایان این نشست، علاوه بر تجلیل از خانواده معظم شهید حمید سیاهکالی مرادی دانشجوی نمونه دانشگاه جامع علمی کاربردی استان، از چهار دانشجوی جانباز، شاهد و ایثارگر که در سال گذشته فعالیت‌های شایسته‌ای را در حوزه‌های کارآفرینی، علمی و فرهنگی انجام داده‌اند با تقدیم لوح سپاس و هدیه تقدیر شد.