با حضور گسترده مردم شهید پرور و مسئولان، شهید گمنام دوران دفاع مقدس در مراسمی باشکوه در دانشگاه آزاد اسلامی مرکز شال تشییع و به خاک سپرده شد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، در این مراسم باشکوه، هزاران نفر از مردم شهید پرور شهر شال با حضور گسترده در خیابان اصلی شهر به انتظار شهید گمنام دفاع مقدس ایستاده بودند که پس از چند ساعت، انتظارشان با حضور پیکر مطهر این شهید والامقام به سر آمد و مردم هم چون پروانه به دور تابوت مطهرش حلقه زده و با سر دادن صلوات و شعارهای ” لا اله الا الله، محمد رسول الله” و ” لا اله الا الله، علی ولی الله” لبیک گویان، مسیر منتهی به دانشگاه آزاد اسلامی مرکز شال را طی و این شهید بزرگوار را تا محل ابدی خود مشایعت کردند.

در ادامه این مراسم، در فضایی روحانی و ملکوتی و در صفوف به هم فشرده مردم ولایت مدار و شهیدپرور، با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید هاشم موسوی شالی، امام جمعه شهر شال، نماز این شهید بزرگوار اقامه شد.

در پایان، در فضایی حزن انگیز، با حضور خانواده های شهدا و مردم همیشه در صحنه، این شهید گمنام دوران دفاع مقدس در مقابل مسجد دانشگاه آزاد اسلامی مرکز شال به خاک سپرده شد.

امیدوارم این شهید گمنام، شفیع ما در آخرت باشد

دکتر اصغر کشت کار، سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان و واحد قزوین، در این مراسم ضمن تشکر از همه مسوولان برگزاری این مراسم باشکوه و با تشکر از حضور گسترده مردم شهر شال گفت: مردم شهیدپرور شال با حضور پرشور و انقلابی شان در مراسم استقبال و تشییع از شهید گمنام نشان دادند که میزبان بسیار خوبی برای این شهید بزرگوار خواهند بود.

 

وی در ادامه، با اشاره به آیات قرآن کریم و روایات ائمه اطهار(ع)، گفت: طبق آیات قرآن، شهدا همیشه زنده اند و در نزد خداوند تبارک و تعالی روزی می خورند.

دکتر اصغر کشت کار، افزود: شهدا همیشه شاهد و ناظر اعمال ما هستند و ان شاء الله با شفاعت این بزرگواران در روز قیامت بتوانیم نزد خداوند و اهل بیت (ع) رو سفید باشیم.

وی در پایان، پیام دکتر محمد مهدی طهرانچی، ریاست عالیه دانشگاه آزاد اسلامی، به مناسبت مراسم تشییع و تدفین شهید گمنام دوران دفاع مقدس در دانشگاه آزاد اسلامی مرکز شال را قرائت کرد.

مداحی و نوحه خوانی توسط حاج داود اسمعیل پور، مدیرکل حراست دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین، اجرای دکلمه و شعرخوانی در وصف شهدا، از دیگر برنامه ای این مراسم باشکوه بود.

گفتنی است؛ در این مراسم اعضای هیات رییسه دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، استادان، کارکنان و دانشجویان مرکز شال در کنار مردم این شهر حضور چشمگیری داشتند.

       

برای مشاهده گزارش تصویری اینجا را کلیک نمایید.