در دیدار مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان قزوین بر ضرورت راه‌اندازی مرکز آموزش عالی علمی کاربردی فرهنگ و هنر در قزوین تاکید شد.

در نشست مشترک رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان قزوین و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در خصوص راه اندازی مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر بحث و تبادل نظر شد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین، در این نشست که روز سه‌شنبه هشتم تیرماه برگزار شد، دکتر فتح طاهری رئیس دانشگاه با اشاره به مصوبه شورای عالی اداری گفت: بر اساس مصوبه شورای عالی اداری فرآیند انحلال مراکز آموزش علمی کاربردی وابسته به دستگاه‌های دولتی در سال ۹۸ اجرایی شد که این موضوع مشکلاتی را در برخی از استانها ایجاد کرد، از جمله در استان قزوین مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان تنها مرکز آموزشی مجری رشته‌های تخصصی هنری و مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد کشاورزی به عنوان مجری توانمند دوره‌های کشاورزی منحل شد.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان ‌قزوین افزود: مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر از نیازهای ضروری استان قزوین در حوزه آموزش عالی است که امیدواریم با سابقه درخشان تاریخی و فرهنگی استان و تعاملات بین بخشی این مرکز در فرم جدید خود احیاء شود. وی با اعلام آمادگی دانشگاه برای راه‌اندازی مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر، بر همکاری با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و بخش خصوصی تاکید کرد.

محمدحسین اسماعیلی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این نشست استان قزوین را استانی با ظرفیت‌های ارزنده در حوزه‌های فرهنگی و هنری عنوان کرد و اظهار داشت: پیشینه درخشان استان قزوین در زمینه‌های تاریخی، فرهنگی و هنری، ضرورت و اهمیت پرورش نیروی انسانی کارآمد و متخصص در این حوزه‌ها را طلب می‌کند. وی ادامه داد: در خصوص آموزش آکادمیک هنر، استان قزوین دارای خلاهای زیادی است که ما سعی کردیم با راه‌اندازی هنرستان هنرهای زیبای دختران در سال گذشته و پسران در سالجاری بخشی از این خلاء را جبران کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین در ادامه تصریح کرد: در بخش آموزش عالی نیز نیاز اصلی استان قزوین راه‌اندازی دانشکده هنر و مراکز آموزش عالی فرهنگ و هنر است که هم در بخش دولتی و هم در بخش خصوصی باید این موضوع پیگیری شود. وی افزود: با راه‌اندازی هنرستان هنرهای زیبا ضرورت تاسیس مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر بیش ار پیش نمایان شده که باید با همکاری بخش دولتی و خصوصی در استان این امر محقق شود و ما در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آمادگی هرگونه همکاری را داریم.

در پایان این نشست مقرر شد تعاملات لازم بین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و دانشگاه جامع علمی کاربردی برای راه اندازی مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر با توجه به ظرفیت های موجود و استفاده از هنرمندان استان قزوین صورت پذیرد.