به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری دوم آذر، سید ابوالحسن نایینی، رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) با اشاره به چگونگی فرایند تحصیلی این دانشگاه در دوران کرونا که این روز‌ها از سوی دانشجویان به شکل مکرر پیگیری می‌شود، گفت: برگزاری کلاس‌های درس به شیوه مجازی و غیرحضوری، دانشگاه را از پویایی و نشاط خود دور کرده و مشکلاتی را هم در حوزه آموزشی به وجود آورده است.

نایینی مطرح کرد: کمبود تمرکز در کلاس‌های مجازی، مشکل اتصال به اینترنت و گاهی اوقات تاخیر در برگزاری کلاس‌ها مهم‌ترین چالش‌های دانشجویان و اساتید در دوران کرونا بوده است که امیدواریم این چالش‌ها با واکسیناسیون جامعه دانشگاهی به زودی پایان یابد.

رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) گفت: البته برگزاری مجازی کلاس‌های درس فوایدی را هم به همراه داشته و از این ظرفیت به وجود آمده به طور قطع در آینده و در دوران پساکرونا هم استفاده خواهیم کرد.

نایینی خاطرنشان کرد: برگزاری کلاس‌های حضوری منوط به واکسیناسیون دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه است و منتظر دستورالعمل‌های لازم از سوی وزارت علوم و وزارت بهداشت در این رابطه هستیم.

رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) با اشاره به اینکه برنامه ریزی‌های آموزشی دانشگاه برای وضعیت حضور دانشجویان انجام شده است، اظهار داشت: البته در صورتی که واکسیناسیون دانشگاهیان به طور کامل انجام نشود، آموزش مجازی بصورت فعلی ادامه می‌یابد و براساس مصوبات ستاد کرونا و وزارت علوم عمل خواهیم کرد.