مسعود سلگی، مدیر فرهنگ سازی بسیج دانشجویی استان قزوین در گفتگو با خبرنگار دانشگاه پایگاه خبری دوم آذر، گفت: جشنواره هنری دانشجویی ققنوس با هدف کشف استعدادها، توانمندسازی و آموزش، شبکه سازی، کادرسازی، الگوسازی و در نهایت تولید آثار فاخر تکنیکی و محتوایی با محور بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، در بخش‌های فیلم کوتاه، انیمیشن، هنر‌های تجسمی، ادبیات داستانی، عکس، ادبیات نمایشی، تئاتر خیابانی و صحنه‌ای، خوشنویسی، موسیقی و پژوهش‌های هنری، کار خود را به جدیت پیگیری می‌کند.

مدیر فرهنگ سازی بسیج دانشجویی استان قزوین بیان کرد: تیم‌های تخصصی داوران در هر رشته، آثار شرکت کنندگان را بررسی و برگزیدگان اولیه را مشخص خواهند کرد. «ققنوس» اولین جشنواره هنری ایران است که استعداد‌های کشف شده خود را به فراموشی نمی‌سپارد و استعداد‌های برتر و مستعد ۵ دوره خود را در قالب انجمن‌های تخصصی مدیریت و راهبری می‌کند. این جشنواره تمامی نخبگان و دانشجویان را شناسایی می‌کند.

سلگی ادامه داد: باتوجه به اینکه در این جشنواره، استعداد‌های علمی و هنری بسیاری از بدنه دانشگاه‌های استان شناسایی شده‌اند، تصمیم گرفتیم که برنامه ریزی‌های اساسی و اصولی برای تداوم فعالیت و کمک به آغاز کار حرفه‌ای این دانشجویان و همچنین عرصه فعالیت هنری را داشته باشیم. همچنین با توجه به تحقق دغدغه‌های رهبری در به کارگیری جوانان، وقت آن رسیده که با واگذاری مسئولیت‌های جدی به دانشجویان و جوانان، توانمندی آن‌ها در انجام وظایف‌شان به جامعه هنری ثابت و زمینه اعتمادسازی بیشتر به این قشر پرتحرک و با انگیزه فراهم شود.

مدیر فرهنگ سازی بسیج دانشجویی قزوین در مورد جزئیات انجمن‌های تخصصی ققنوس اظهار کرد: انجمن مرکزی در بسیج دانشجویی استان تشکیل می‌شود. همچنین هر دانشگاه هسته‌های مساله محور تخصصی هر رشته را خواهند داشت که متشکل از هنرمندان مطرح و پیشکسوت و همچنین نخبگان و اندیشمندان جوان خواهد بود. همچنین استعداد‌های برتر جهت تولید آثار محتوایی و فرمی شاخص به ارگان‌های مرتبط فرهنگی و هنری استانی و کشور و حتی حوزه بین المللی معرفی می‌شوند.