در این دیدار بر ارائه آموزش‌های مهارتی مورد نیاز به نیروهای مسلح و خانواده ایشان از طریق مرکز آموزش علمی کاربردی فرماندهی انتظامی استان قزوین تاکید شد.

سردار ابراهیمی فرمانده انتظامی استان قزوین با حضور در دانشگاه جامع علمی کاربردی با دکتر علی فتح طاهری رئیس دانشگاه دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین، در این دیدار که صبح روز دوشنبه ۱۴ تیرماه انجام شد، دکتر علی فتح طاهری ضمن خوشامدگویی به فرمانده انتظامی استان، تاسیس مرکز آموزش علمی کاربردی فرماندهی انتظامی استان قزوین را نقطه مشترک تعمیق روابط میان دانشگاه و فرماندهی انتظامی استان دانست و اظهار داشت: تاسیس مرکز آموزش علمی کاربردی فرماندهی انتظامی در استان قزوین خواست مشترک دانشگاه و نیروی انتظامی بود که با تلاش‌ها و پیگیری‌های صورت گرفته در سال گذشته محقق شد و این مرکز با ۳ رشته علمی کاربردی آغاز به کار کرد. وی با اعلام اینکه رشته‌های این مرکز برای پذیرش مهرماه سال‌جاری با رشدی ۱۰۰ درصدی به ۶ رشته افزایش یافته است، افزود: امیدواریم با حمایت‌های فرمانده محترم انتظامی استان که سبقه مدیریت مرکز آموزش علمی کاربردی فرماندهی انتظامی استان آذربایجان غربی را در کارنامه فعالیت خود دارد شاهد توسعه فضای فیزیکی و امکانات سخت‌افزاری مرکز باشیم تا بتوانیم در این بستر آموزش‌های با کیفیتی را به دانشجویان ارائه نماییم.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین در این نشست بر ضرورت توجه به دوره‌های کوتاه مدت در دانشگاه تاکید کرد و از رایزنی و کسب موافقت ضمنی سازمان امور اداری و استخدامی کشور برای پذیرش مدارک این دوره‌ها به عنوان دوره‌های ضمن خدمت کارکنان دولت خبر داد.

سردار ابراهیمی فرمانده انتظامی استان نیز در این دیدار، استان قزوین را از حیث توسعه علمی و دانشگاهی استانی غنی عنوان کرد و وجود دانشگاه‌های شاخص در استان را بستری مناسب برای توسعه اقتصادی و فرهنگی استان دانست. وی با تاکید بر اینکه در این میان دانشگاه جامع علمی کاربردی به جهت توجه به آموزش‌های کاربردی و شغل محور رسالت سنگینی بر عهده دارد، اضافه کرد: فرماندهی انتظامی استان قزوین با تاسیس مرکز آموزش علمی کاربردی از تمام ظرفیت‌های خود برای تقویت بنیه علمی نیروهای مسلح استان، خانواده این عزیزان و همچنین بسیجیان، خانواده معظم شهدا، ایثارگران و جانبازان استفاده خواهد کرد و در این مسیر یقین داریم که از حمایت‌های دانشگاه جامع علمی کاربردی بهره‌مند خواهیم شد.

سردار ابراهیمی در ادامه به تشریح فرآیند جذب نیروی انسانی در نیرو‌های مسلح پرداخت و اظهار داشت: جذب نیروی انسانی در مجموعه نیرهای مسلح شامل ارتش، سپاه و نیروی انتظامی بر مبنای مجوز معاونت نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح صورت می‌پذیرد که در آن تعداد نیروی انسانی مورد نیاز، مقاطع تحصیلی و دانشگاه‌های محل تحصیل متقاضیان جذب قید می‌شود، لذا ایجاد یک نگاه ویژه به دانش‌آموختگان ممتاز مراکز آموزش علمی کاربردی وابسته به نیروی انتظامی رایزنی مسئولان عالی دانشگاه با ستاد کل نیروهای مسلح را طلب می‌کند.

گفتنی است مرکز آموزش علمی کاربردی فرماندهی انتظامی استان قزوین از شهریور سال گذشته با سه رشته علمی کاربردی در مقطع کاردانی آغاز به کار کرد و در مهرماه سالجاری در شش رشته‌ پذیرش دانشجو خواهد داشت.