در مراسمی با حضور دکتر اصغر کشت کار، سرپرست دانشگاه، هیات رییسه، استادان، کارکنان، دانشجویان و خانواده تازه درگذشتگان این دانشگاه، یاد و خاطره مرحومان فریدون تعهدی راد، از کارکنان زحمت کش و متعهد و دکتر ابوالفضل کربلایی حسینی غیاثوند، از دانش آموخته گان نمونه و نخبه دانشگاه آزاد اسلامی قزوین گرامی داشته شد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، در این مراسم که با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و در مسجد امام رضا (ع) دانشگاه برگزار شد؛ حجت الاسلام و المسلمین جعفر مقصودی، معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، ضمن گرامی داشت یاد و خاطره کارمند و دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در سخنانی با اشاره به آیات و روایات، فکر کردن به آخرت و مرگ را بسیار مهم و با ارزش دانست و گفت: اگر انسان بداند که در دنیا چند سالی زنده نیست و در نهایت می میرد و به جهان آخرت رهسپار می شود، دیگر حرص و طمع برای دنیا نخواهد داشت.

وی افزود: وقتی انسان مرگ را فراموش کند، نسبت به خداوند متعال طغیان می کند. گناهان انسان به این دلیل است که یاد مرگ و آخرت را فراموش کرده است.

حجت الاسلام مقصودی در پایان گفت: امیدواریم با عنایت خداوند، شفاعت اهل بیت (ع) و با انجام دستورات الهی، در آن دنیا از زیان کنندگان نباشیم.

گفتنی است، اقامه نماز ظهر و عصر، قرائت قرآن و فاتحه و مداحی یکی از مداحان اهل بیت (ع) از دیگر برنامه های این مراسم بود.