رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: طرح چشمه نور با جذب هزاران دانشمند ضمن ارتقای جایگاه علمی کشور برگ زرین دیگری بر تارک علمی کشور است.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم و فناوری قزوین به نقل از خبرگزاری برنا از قزوین؛ علی اکبر صالحی ظهر دوشنبه در مراسم افتتاح ساختمان مجموعه آزمایشگاهی تخقیق و توسعه چشمه نور ایران اظهار کرد: حضور حجت الاسلام ابوترابی موجب امید در هر جمعی است و این پروژه بسیار ارزشمند است که با تحقق آن یقینأ  برگ زرین دیگری بر تارک علمی کشور خواهد درخشید.

وی افزود:این پروژه هزاران میلیارد تومان اعتبار می خواهد تا تکمیل شود و در حال حاضر مقدمات کار انجام شده و طراحی مفهومی و پایه انجام شده و باید روی طراحی جزیی کار کنیم‌

image_2021_7_19-14_19_53_266_iZR

صالحی تصریح کرد: قزوین شهری با پیشینه علمی است و در چهار  راه شمال و غرب  قرار دارد و می تواند زمینه جذب دانشمندان استانها را فراهم کند.

وی بیان کرد: در شرایطی که همه نوع محدودیت و قیدها برای ملت ما اعمال شد نشان داد اگر ملت اراده کند آن را محقق می کند.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران اظهارداشت: تحقق غنی سازی  ۲۰ درصد نماد اراده ملی بود و مجموعه دانشمندان و مهندسان ما همت کردند و در حالی که غربی ها می خواستند سوخت را در ۲.۵ سال به ما بدهند اما جوانان ما بسرعت ان را ساختند و در راکتور قرار دادند.

image_2021_7_19-14_19_52_542_KHa

وی گفت: طرح چشمه نور تحقق اراده ملی است و پشتیبانی رهبری را دارد و دکتر لاریجانی و ستاری هم حمایت جدی می کنند تا کارها شتاب گیرد. 

صالحی در ادامه از تلاش آقایان رهیقی و لک تقدیر کرد و گفت: سازمان انرژی اتمی خود را مکلف می داند سهم کوچکی در پروژه چشمه نور داشته باشد و این پروژه باید تکمیل شود و بسرعت آن را سرو سامان دهیم.