سومین جلسه مراسم پرفیض زیارت عاشورا با حضور دکتر اصغر کشت کار، سرپرست دانشگاه، هیات رئیسه، استادان، کارکنان و دانشجویان و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در مسجد امام رضا (ع) دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، در این مراسم معنوی، حجت الاسلام والمسلمین جعفر مقصودی، معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، ضمن تسلیت شهادت مسلم بن عقیل (ع) در سخنانی با اشاره به آیات و رویات در خصوص اهمیت روز عرفه گفت: روز عرفه، ایام الله است و خداوند متعال به پیامبر اکرم (ص) می فرمایند : ای پیامبر (ص) ایام الله را به یاد مردم بیاور. در روزهای خدا، جلوه خالق تجلی پیدا می کند و نسیم رحمت وزیدن می گیرد؛ پس، باید خود را در مسیر رحمت الهی قرار داد.

وی افزود: روز عرفه، روز شناخت و معرفت است. خداوند در روز عرفه به شاهد و مشهود قسم خورده و هیچ روزی به اندازه روز عرفه، تذکر به یکدیگر سفارش نشده است.

حجت الاسلام مقصودی یادآور شد: در این روز شیطان، خوار، ذلیل و کوچک شده و به نوعی روز عرفه، روز گفتگو با خداوند متعال است.

وی با اشاره به دلایل اهمیت روز عرفه گفت: توجه به توحید، فرهنگ دعا و امام شناسی از مهم ترین دلایل اهمیت روز عرفه است.

معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در پایان اظهار داشت: اگر با خدا باشیم، همه درب های بسته به روز ما باز خواهد شد و بدبخت ترین انسان ها افرادی هستند که از دعا کردن و درخواست از خدا خسته و نا امید شوند.

گفتنی است؛ در این مراسم، قرائت دعای زیارت عاشورا و مداحی اهل بیت علیهم السلام، برعهده محرم فلاح شیخلری از همکاران حوزه فرهنگی و حاج داود اسمعیل پور، مدیرکل حراست این دانشگاه بود.

در پایان، حاضرین در این مراسم پرفیض و معنوی، میهمان سفره کریمانه اهل بیت علیهم السلام بوده و پذیرایی شدند.