نشست شورای هم‌اندیشی و تعامل روسای مراکز آموزش علمی کاربردی استان قزوین با سه دستور بررسی عملکرد سامانه آموزش مجازی دانشگاه، پذیرش سال تحصیلی جدید و انتخاب نماینده روسای مراکز برگزار شد.

سومین نشست شورای هم‌اندیشی و تعامل روسای مراکز آموزش علمی کاربردی استان قزوین در سالجاری با سه دستور بررسی عملکرد سامانه آموزش مجازی دانشگاه، پذیرش دانشجو در سال تحصیلی جدید و انتخاب نماینده جدید روسای مراکز آموزشی به ریاست دکتر علی فتح طاهری برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین، در این نشست که در سالن جلسات دانشگاه برگزار شد، دکتر فتح طاهری رئیس دانشگاه با تبریک اعیاد قربان و غدیر و دهه امامت و ولایت، به نشست مشترک معاون پژوهش و فناوری دانشگاه با روسا و معاونین علمی واحدهای استانی اشاره کرد و اظهار داشت: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته توسط معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه و بر مبنای احصاء نظرات مدرسان و دانشجویان، عملکرد سامانه آموزش مجازی مورد استفاده در برخی از استان‌ها با حد مطلوب فاصله داشته لذا برای سال تحصیلی جدید جایگزین کردن این سامانه با سامانه‌ای که کیفیت مناسب‌تری داشته و مورد تایید نیز دانشگاه باشد توسط مراکز آموزشی ضروری است.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین در ادامه به موضوع پذیرش مهرماه سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ پرداخت و با تاکید بر تشریک مساعی و استفاده از همه امکانات و ابزارهای موجود در معرفی ظرفیت‌های ویژه دانشگاه، گفت: آموزش‌های کاربردی ارائه شده در دانشگاه که به طور مستقیم در اشتغال و کارآفرینی دانش‌آموختگان دانشگاه جامع علمی کاربردی نقش دارد بهترین معرفی برای دانشگاه خواهد بود و این دانشگاه با وجود اینکه در میان سایر دانشگاه‌ها کمترین شهریه را دریافت می‌کند ولی به گواه آمار، از میزان اشتغال بالایی در میان دانش‌آموختگان خود برخوردار است.

در ادامه، شاهرخ‌زاده معاون اجرایی دانشگاه در گزارشی معیارهای ارزیابی سامانه‌های آموزش مجازی دانشگاه را برشمرد و برخی از سامانه‌های آموزش مجازی را که برای همکاری با دانشگاه آمادگی دارند معرفی کرد.

در این نشست، هر یک از روسای مراکز آموزش علمی کاربردی استان به ارائه نقطه نظرات خود در خصوص سامانه فعلی آموزش مجازی مورد استفاده مراکز و موضوع پذیرش دانشجو در نیمسال اول سال تحصیلی آتی پرداختند.

در خاتمه این نشست، با توجه به موانع قانونی و عدم تمایل نماینده پیشین، موضوع انتخاب نماینده جدید روسای مراکز آموزش علمی کاربردی استان قزوین جهت معرفی به سازمان مرکزی دانشگاه مطرح و در نتیجه آن دکتر نگار صدریا رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی جمعیت هلال احمر استان قزوین از سوی روسای مراکز آموزشی به عنوان نماینده انتخاب شد.