منتخبین ششمین دوره شورای اسلامی شهر قزوین امروز ۵ مرداد با رئیس پارک علم و فناوری قزوین در سالن کنفرانس شهید اسکندری نژاد دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم وفناوری قزوین، در این نشست که با حضور رئیس ، قائم مقام و مدیران پارک علم و فناوری قزوین برگزار شد مصطفی مافی رئیس پارک علم وفناوری قزوین ضمن خیر مقدم و تبریک اعیاد بیان داشت: بحث ارتباط دانشگاه و صنعت که در دانشگاه ها مطرح هست واژه درستی نیست باید به ارتباط دانشگاه با صنعت و جامعه تبدیل شود تا بتوان در همه حوزه ها از جمله هنر، روانشناسی و… خدمات ارائه کرد.

وی افزود: در دانشگاه ها مرکز رشد به وجود آمد تا اساتید و دانشجویان که دارای ایده هستند آن را تبدیل به محصول کنند.

مافی ادامه داد: کلید واژه ها در شعار امسال و شعار های ۱۰ سال گذشته رهبری نشان دهنده اقتصاد داخلی است که نشان می دهد راه نجات اقتصاد کشور، نگاه به شرکت های داخلی و دانش بنیان است و صادرات محصولات آن ها می تواند مشکلات اقتصادی کشور را حل نماید.

رئیس پارک علم و فناوری قزوین خاطر نشان کرد: امسال شرکت های دانش بنیان ۳۰۰هزار میلیارد تومان گردش مالی داشتند که بخش عمده آن به دلیل تحریم واز روی ناچاری است در حالی که اگر تحریم ها هم برداشته شود باید نگاهمان به داخل و شرکت های دانش بنیاد باشد. چون با تکیه به این شرکت ها و ایمان به توان تولید داخلی میتوان تمام نیاز های کشور را رفع و خیلی از مشکلات را هندل کرد.

مافی تصریح کرد: از بهمن سال۹۹ تا تیر ۱۴۰۰ پروژه های فناورانه گوناگونی را افتتاح کردیم که میتوان به افتتاح کانون های خلاقیت و شکوفایی در شهرستان های استان اشاره کرد تا صاحبان ایده در اقصی نقاط استان می توانند از ان ها استفاده کنند، افتتاح صندوق پژوهش و فناوری استان را داشتیم با سرمایه اولیه ۵ میلیاد تومان، پروژه چشمه نور و مرکز مالکیت فکری برای رعایت حریم خصوصی صاحبان ایده و رعایت قانون کپی رایت که در ایران کامل و درست اجرا نمی شود.

مافی در پایان اظهار کرد: وظیفه اصلی پارک علم و فناوری توسعه زیر ساخت فناوری هست که بخش خصوصی در آن سرمایه گذاری کند تا نگذارد نخبگان ایرانی از کشور خارج شوند.

در ادامه این نشست بازدیدی از پارک علم و فناوری قزوین به عمل آمد.