در مراسمی با حضور دکتر محمدباقر نوبخت، معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه، مهندس سعید اوحدی، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و دکتر محمد مهدی طهرانچی، رییس دانشگاه آزاد اسلامی، از برگزیدگان پنجمین جشنواره ملی ایثار با اهدای لوح و تندیس تقدیر شد که از بین ۷۱ برگزیده این جشنواره، ۱۸ نفر از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور بودند، که از این تعداد، دو دانشجوی واحد قزوین با نام های ناصر فتحی و معصومه اسکندری، ضمن انتخاب به عنوان دانشجوی برگزیده، موفق شدند افتخار بزرگ دیگری برای دانشگاه آزاد اسلامی قزوین کسب کنند.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، در مراسم پنجمین جشنواره آموزشی تحصیلی جایزه ملی ایثار و تجلیل از همیاران منتخب طرح شاهد که روز سه‌شنبه ۵ مرداد در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تهران و به‌ صورت همزمان از طریق ویدئو کنفرانس در سراسر کشور برگزار شد، از ۷۱ برگزیده این جشنواره با اهدای لوح و تندیس تقدیر به عمل آمد.

گفتنی است، به علت جلوگیری از شیوع بیماری کرونا این مراسم به صورت جداگانه در استان های مختلف برگزار شد، که در مراسمی با حضور صدیقه ربیعی، مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری قزوین، غلامرضا حقایق پور، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، و خدیجه بکشلو، مدیر کل شاهد و امور ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین از معصومه اسکندری، دانشجوی برگزیده این جشنواره با اهدای لوح و تندیس تقدیر شد.

یادآور می شود، از ناصر فتحی دیگر دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، به علت سکونت در شهر تهران و نیز به دلیل جلوگیری از شیوع بیماری کرونا، در مراسم اختتامیه این جشنواره تجلیل به عمل آمد.

شایان ذکر است، ناصر فتحی، دانشجوی رشته مهندسی عمران با گرایش مدیریت ساخت در مقطع دکترا، جانباز سرافراز ۵۰ درصدی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین بوده و ارائه مقالات علمی و پژوهشی در سطح داخلی و بین المللی، اختراعات و هم چنین کسب عنوان خیر برتر در بین خیرین مدرسه ساز کشور در دو سال متوالی از دلایل انتخاب وی به عنوان دانشجوی برگزیده جشنواره ملی ایثار است.

هم چنین معصومه اسکندری، دانشجوی رشته حسابداری در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی قزوین و فرزند جانباز و آزاده سرافراز علیرضا اسکندری بوده و کسب معدل بالای ۱۹ و کسب عنوان دانشجوی ممتاز این دانشگاه از نظر آموزشی از دلایل انتخاب وی به عنوان دانشجوی برگزیده جشنواره ملی ایثار می باشد.

گفتنی است، در این مراسم از ۷۱ برگزیده شاهد و ایثارگر وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری شامل دانشگاه‌های دولتی، آزاد اسلامی و دانشگاه‌های علوم پزشکی، آموزش و پرورش و حوزه‌های علمیه تقدیر شد.