همزمان با آغاز ماه محرم، مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان ابا عبدالله الحسین(ع) با حضور دکتر کشت کار، سرپرست دانشگاه، هیات رییسه، کارکنان و دانشجویان و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در مسجد امام رضا (ع) دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، حجت الاسلام و المسلمین جعفر مقصودی، معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام عزاداری امام حسین(ع) و یاران باوفایش، در سخنانی در روز اول این مراسم با اشاره به احادیث و روایات، برگزاری جلسات عزاداری واقعه ی عظیم عاشورا و سوگواری برای اهل بیت (ع) را دارای برکات دنیوی و اخروی دانست و گفت: برگزاری مراسم روضه برای امام حسین(ع) و یاران با وفای ایشان باعث نورانیت، اتحاد، صله رحم و تربیت اسلامی می شود.

وی افزود: محافل مذهبی، بهترین مکان برای تربیت دینی نسل جوان است به همین دلیل دشمن تلاش می کند تا این گونه مراسم مذهبی برگزار نشود.

حجت الاسلام مقصودی یادآور شد: باید حقیقت امامت و ولایت برای نسل جوان به خوبی شناسانده و تبیین شود.

وی در دومین روز این مراسم، به درس های واقعه عاشورا اشاره کرد و گفت: یکی از مهم ترین درس هایی که می توان از امام حسین(ع) فرا گرفت، رعایت حق الناس است؛ چرا که ایشان به محض ورود به منطقه کربلا، زمین های آن منطقه را از صاحبانش خریداری کرد تا به ما بیاموزد تحت هر شرایطی باید حقوق مردم رعایت شود.

معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه خاطرنشان کرد: واقعه عاشورا بهترین درس زندگی است و باید مکتب کربلا به خوبی برای جامعه اسلامی بیان شود چرا که عاشورا درس دین داری و جنگ باورهای درست با باطل است.

حجت الاسلام مقصودی در ادامه گفت: امام حسین(ع) با شهادتش، خود را قربانی دین کرد تا پرچم اسلام و رسالت پیامبر(ص) هم چنان برافراشته بماند.

وی در پایان تاکید کرد: باید در مراسم عزاداری امام حسین (ع) در کنار روضه خوانی، درس ها و پیام های سیاسی و دینی این واقعه ی عظیم برای نسل جوان بیان شود.

گفتنی است، قرائت پرفیض زیارت عاشورا، مداحی، نوحه خوانی و سینه زنی از دیگر برنامه های این مراسم معنوی بود.

شایان ذکر است، مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان اباعبدلله الحسین(ع) از روز اول ماه محرم تا سه شنبه ۲۶ مرداد (۸ محرم) از ساعت ۷:۱۵ صبح در مسجد امام رضا (ع) دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار می شود.