هم زمان با دهه دوم ماه محرم، مراسم گرامی داشت مرحوم دکتر سلیمان اسماعیل زاده ها و دکتر تورج کریمی از استادان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با حضور دکتر کشت کار، سرپرست دانشگاه، هیات رییسه، استادان، کارکنان و دانشجویان و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در فضای باز و در جوار مسجد امام رضا (ع) این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، دکتر کشت کار، سرپرست این دانشگاه، ضمن تسلیت ایام عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) در سخنانی درگذشت دکتر سلیمان اسماعیل زاده ها، مدیرکل پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین را ضایعه ای بزرگ برای این دانشگاه و جامعه علمی کشور دانست و گفت: ایشان انسانی با ایمان، متعهد و مدیری مدبر و پویا در مسائل علمی بود؛ مطمئنا فقدان ایشان ضایعه ای بزرگ برای دانشگاه آزاد اسلامی قزوین و جامعه علمی کشور است.

وی در ادامه به پیام های درگذشت دکتر طهرانچی، رییس دانشگاه آزاد اسلامی و دکتر دهقان، معاون پژوهشی این دانشگاه برای درگذشت دکتر اسماعیل زاده ها اشاره کرد و گفت: جا دارد مجددا درگذشت ایشان را به خانواده آن مرحوم به خصوص همسر گرامی شان، استادان، کارکنان و دانشجویان این دانشگاه تسلیت عرض کنم. ان شاء الله روح آن مرحوم با ائمه اطهار (ع) محشور شود.

دکتر کشت کار، سپس ضمن گرامی داشت یاد و خاطر مرحوم دکتر تورج کریمی، از استادان این دانشگاه یادآور شد: ایشان انسانی وارسته، با اخلاق نیکو و متعهد بود که جا دارد سومین سالگرد درگذشت ایشان را به خانواده آن مرحوم به ویژه همسر گرامی شان و همه خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی قزوین تسلیت عرض کنم.

وی در پایان افزود: هم چنین متاسفانه در این ایام استادان، همکاران و برخی از اعضای خانواده آنان را هم از دست دادیم که جا دارد ضمن تسلیت به خانواده این عزیزان، برای شادی روح آنان، غفران الهی و برای خانواده گرامی شان صبر و شکیبایی را از خداوند منان مسالت داشته باشم.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد محبی، رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان قزوین نیز در این مراسم ضمن تسلیت عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) و با گرامی داشت یاد و خاطر دکتر اسماعیل زاده ها، دکتر کریمی و دیگر درگذشتگان این دانشگاه، به نقش حضرت زینب(س) در حفظ و ماندگاری واقعه عاشورا اشاره کرد و گفت: ایشان با ایمان، تقوا و اتکا به خداوند متعال، نقش راهبردی و فرماندهی کاروان کربلا را بعد از واقعه عظیم عاشورا بر عهده گرفتند و با محافظت از قافله شهدا و روشنگری در دربار یزید، باعث رسوایی آنان و ماندگاری اهداف و رسالت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) از قیام عاشورا را تا ابد برای نسل های آینده تبیین کردند.

وی در پایان با اشاره به شرایط کرونایی امروز در جامعه یادآور شد: ان شاء الله به برکت خاندان اهل بیت(ع) و به برکت برگزاری چنین مراسم عزاداری، هر چه زودتر این بیماری منحوس از بین برود.

در ادامه این مراسم، دکتر علی اکبر طارمی، معاون فرهنگی و دانشجویی، دکتر علی شاه حسینی، سرپرست دبیرخانه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین و دکتر محمد نوروزی، مدیر مرکز تحقیقات مکاترونیک این دانشگاه به عنوان دوست و همکار مرحومان دکتر اسماعیل زاده ها و دکتر کریمی، با ذکر خاطراتی، یاد آنان را گرامی داشتند.

سپس، برادر دکتر سلیمان اسماعیل زاده ها از طرف خانواده آن مرحوم در سخنانی با تشکر از مسئولان برگزاری این مراسم گفت: جا دارد از دکتر کشت کار و همه عزیزانی که این مراسم را برگزار کردند، تقدیر و تشکر کنم.

شایان ذکر است، به دلیل شرایط کرونایی، این مراسم به صورت هم زمان از طریق فضای مجازی دانشگاه برای استادان، کارکنان و دانشجویان پخش شد.

 گفتنی است، قرائت زیارت پر فیض عاشورا، مداحی و نوحه خوانی از دیگر برنامه های این مراسم معنوی بود.