رضا اکبری، مسئول هیئت محبین اهل بیت (ع) دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) در گفتگو با خبرنگار استان‌های پایگاه خبری دوم آذر، گفت: با فرارسیدن ماه محرم و عزای حسینی، طبق رسم هر سال تصمیم گرفتیم که علم محرم امسال را متفاوت یه پا کنیم و از تمام دانشگاه‌های استان قزوین دعوت به همکاری کردیم که اجماع دانشجویی را میسر کنیم و مراسم باشکوهى کنار هم داشته باشیم همینطور دانشجویان غیر ایرانی که در خوابگاه‌ها مانده‌اند تمایل داشتند چند شب مراسم عزای حسینی برگزار کنند.

اکبری ادامه داد: در این باره با هئیت رئیسه دانشگاه مذاکره کردیم و قرار شد علاوه‌بر برنامه‌هـای مجازی‌مان به مدت چهار شب با حضور جامعه دانشگاهى استان قزوین و با رعایت پروتکل‌های بهداشتى نیز مراسم داشته باشیم.

مسئول هیئت محبین اهل بیت (ع) دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) افززود: مراسم ما یک ویژگی خاص دیگر هم داشت و آن مخاطبین غیر ایرانی بودند که حال و هوای هیئت امام حسین (ع) را تغییر دادند برادران و خواهران ما از کشور‌های لبنان، سوریه، افغانستان، ترکیه، یمن و پاکستان جمعیت اصلی این مراسم را تشکیل می‌دادند و علاوه بر آن جامعه دانشگاهى استان قزوین در مراسم حضور داشتند.

این فعال دانشجویی از برگزاری مراسم در شب‌های تاسوعا و عاشورا را به یادماندنی توصیف کرد و گفت: جمع‌خوانی ادعیه و تلاوت قرآن کریم، دکلمه‌خوانی، دمام زنی، سخنرانی و مداحی رئوس برنامه‌های هیئت بود، همچنین برخی از مسؤولین از جمله رئیس سازمان تبلیغات استان قزوین با تیم همراه و همینطور سرپرست شهردارى استان و نمایندگان اسبق مجلس شوراى اسلامى و نمایندگاه شوراى شهر و نماینده، ولی فقیه در دانشگاه و دیگر مسئولین استان در این مراسم شرکت کردند.

وی افزود: علاوه بر برنامه هـای حضوری به برنامه هـای مجازی همچون تهیه مستند و ساخت پادکست به اسم قافله عشق از تیم رادیو عطش که زیر نظر هیّئت محبین اهل بیت علیهم السلام فعالیت میکند نیز پرداخته شد و شماره ١٧ نشریه دانشجویی عطش منتشر شده که میتوانید با مراجعه به صفحات اجتماعی ما نسخه هـای صوتی نشریه را دریافت کنید. همینطور برنامه‌ریزی‌های فرهنگی را برای هرچه پربارتر کردن برنامه‌ها در نظر داریم.

اکبری تاکید کرد: حضور خادمان حرم امام رضا علیه السلام و پخش بسته هاى متبرک حرم و همینطور کار جهادى که پخت حلیم را در صبح تاسوعا را دستور کار قرار دادیم و بین مناطق محروم استان پخش و الحمدالله با یاری خدا و مدد اهل بیت علیه السلام اجرا شد و همینطور بخش مهد کودک که براى کودکان جذاب بود میتوان اشاره کرد.

مسئول هیئت محبین اهل بیت (ع) دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) یادآور شد: هیئت علمدار ناحیه دانشجویى، هیئت شهداى گمنام علوم پزشکى، بسیج دانشجویی و تشکل‌های انجمن اسلامی، جامعه اسلامی و شورای صنفى نیز با هیئت محبین اهل بیت (ع) دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) همکاری داشتند.