در شانزدهمین جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین که با حضور اعضاء در سالن اجتماعات مرکز سینتک واحد قزوین و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار شد، موضوعات مختلفی پس از بحث و بررسی به تصویب رسید.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، در این جلسه موضوعاتی هم چون بودجه سال مالی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ دانشگاه آزاد اسلامی استان، تعیین اعضای جدید کمیسیون دائمی هیات امنای استانی و کمیته نظارت بر حسن اجرای مصوبات هیات امناء و تبدیل ساختمان آموزشی شال به مرکز آموزشی زیر نظر واحد قزوین به اتفاق آراء مورد تصویب اعضای حاضر در جلسه قرار گرفت.

برنامه های دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین امیدبخش است

در ابتدای این جلسه، آیت الله عبدالکریم عابدینی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین، ضمن تسلیت ایام عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران باوفایش و با گرامی داشت یاد و خاطر شهیدان رجایی و باهنر و هفته دولت در سخنانی با تشکر از دکتر کشت کار، سرپرست این دانشگاه برای برگزاری جلسه، به حدیثی از امام حسین(ع) اشاره کرد و گفت: ” استفاده از عقل در امور، دین داری، داشتن ادب، رعایت حیاء و اخلاق نیکو از ویژگی هایی است که اگر در انسانی نباشد خیر و برکتی برای دیگران ندارد.”

عضو هیات امنای استان قزوین سپس، برنامه های ارائه شده از سوی مسوولان دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین را امیدبخش ارزیابی کرد و افزود: باید با دقت بیشتر، سعی در اجرای برنامه هایی داشت که باعث ارائه خدمات بیشتری به مردم شود و با توجه به زیرساخت های مناسب در این دانشگاه امیدواریم برنامه های ارائه شده به مرحله عملیاتی برسد.

وی در پایان گفت: امیدوارم فعالیت های این دانشگاه هم چنان در جهت تحقق آرمان های امام(ره)، مقام معظم رهبری و شهدای گرانقدر حرکت کند.

درخشش بیشتر دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین با راه اندازی دانشکده های مهارتی و جذب دانشجویان خارجی

در ادامه این مراسم، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدحسن ابوترابی فرد، امام جمعه موقت تهران و از اعضای هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین، ضمن تسلیت ایام عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران باوفایش و با گرامی داشت یاد و خاطر شهیدان رجایی و باهنر و هفته دولت در سخنانی با تشکر از دکتر کشت کار، سرپرست این دانشگاه برای برگزاری این جلسه گفت: متاسفانه در سالیان اخیر به دلیل فشارهای سیاسی و ارتباطات بعضی افراد با مسوولان وزارت علوم، تاسیس دانشگاه های متعدد، راه اندازی دانشکده های مختلف و رشته های بسیار زیادی را در مراکز آموزش عالی شاهد بودیم که به دلیل عدم رعایت استانداردهای لازم، تنزل کیفیت آموزشی را در کشور باعث شد.

عضو هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین افزود: وضعیت استخدام، تورم نیروی انسانی و کسری بودجه از مشکلاتی است که در سالیان اخیر کشور با آن مواجه شده است.

وی در پایان ضمن اظهار موافقت با برنامه های ارائه شده از سوی مسوولان دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین، یادآور شد: امیدوارم با راه اندازی دانشکده های مهارتی و جذب دانشجویان خارجی این دانشگاه بیش از گذشته در کشور بدرخشد.

شهرت دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در جهان، باعث افتخار است

سپس، حجت الاسلام والمسلمین سید مرتضی حسینی، نماینده سابق مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی و از اعضای هیات امنای استانی این دانشگاه، ضمن تسلیت ایام عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران باوفایش و با گرامی داشت یاد و خاطر شهیدان رجایی و باهنر و هفته دولت در سخنانی با تشکر از دکتر کشت کار، سرپرست این دانشگاه برای برگزاری این جلسه گفت: مراکز علمی باید در جهت آموزش و توسعه علم و دانش حرکت کرده و نباید دنبال درآمدزایی باشند. اما به دلیل اینکه دانشگاه آزاد اسلامی هیچ گونه بودجه ای را از دولت دریافت نمی کند و از بیت المال بی بهره می باشد، برای انجام فعالیت های خود، به شهریه دانشجویان و ایجاد درآمدهای غیرشهریه ای وابسته است.

وی افزود: با همه این مشکلات، دانشگاه آزاد اسلامی قزوین توانسته است در سطح کشور و جهان مطرح باشد؛ بنده در سفری که چندی قبل به کشور آفریقای جنوبی داشتم، بسیار خرسند شدم که مراکز علمی این کشور، دانشگاه آزاد اسلامی قزوین و افتخارات آن را به خوبی می شناختند که این امر باعث افتخار است.

عضو هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین در پایان با تاکید بر ارتباط و پیوند بیشتر صنعت و دانشگاه، یادآور شد: با راه اندازی رشته هایی هم چون کشاورزی و ارتباط با صنایع می توان ضمن تربیت نیروهای متخصص در دانشگاه برای جامعه بیشتر مفید بود.

برند بودن دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، فرصتی برای دست یابی به درآمدهای پایدار

در ادامه این جلسه دکتر منوچهر حبیبی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین که به نیابت از وی در این جلسه حاضر بود، ضمن تسلیت ایام عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران باوفایش و با گرامی داشت یاد و خاطر شهیدان رجایی و باهنر و هفته دولت در سخنانی با تشکر از دکتر کشت کار، سرپرست این دانشگاه برای برگزاری این جلسه گفت: با توجه به برند بودن دانشگاه آزاد اسلامی قزوین می توان از محصولات تولید شده این دانشگاه در مراکز علمی و تحقیقاتی، هم چون مرکز تحقیقات خودرو و تجاری سازی آن درآمدهای پایداری برای این دانشگاه ایجاد کرد.

وی در پایان یادآور شد: با توجه به موقعیت جغرافیایی مناسب استان و وجود زیرساخت های بسیار مجهز در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، راه اندازی و توسعه ی رشته های پزشکی می تواند در جهت افزایش درآمد و نیز ارائه خدمات شایسته به مردم استان بسیار موثر باشد و در این راستا استانداری قزوین آمادگی هرگونه حمایتی را در این خصوص دارد.

وجود زیرساخت های بسیار مناسب در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، فرصتی برای تربیت نیروی انسانی ماهر

سپس، دکتر محمدرضا مردانی، سرپرست دفتر انتصابات دانشگاه آزاد اسلامی، ضمن تسلیت ایام عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران باوفایش و با گرامی داشت یاد و خاطر شهیدان رجایی و باهنر و هفته دولت در سخنانی با تشکر از دکتر کشت کار، سرپرست این دانشگاه برای برگزاری این جلسه گفت: راه اندازی این دانشگاه از افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است و باعث شد که از مهاجرت جوانان بسیاری برای ادامه تحصیل جلوگیری شود.

وی در پایان با حمایت از برنامه های توسعه ای دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین برای راه اندازی دانشکده های مهارتی خاطرنشان کرد: با توجه به وجود زیرساخت های بسیار مناسب در این دانشگاه، می توان تربیت نیروی انسانی ماهر را شاهد باشیم. هم چنین جذب دانشجویان خارجی نیز می تواند در راستای افزایش درآمدهای این دانشگاه بسیار موثر باشد.

همدلی و وجود تفکر انقلابی، عامل اصلی فعالیت های خوب فرهنگی در دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین

در ادامه این جلسه، حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد محبی، رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان قزوین، ضمن تسلیت ایام عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران باوفایش و با گرامی داشت یاد و خاطر شهیدان رجایی و باهنر و هفته دولت در سخنانی با تشکر از دکتر کشت کار، سرپرست این دانشگاه برای برگزاری این جلسه گفت: با توجه به کاهش درآمدهای شهریه ای و کاهش دانشجو و رشد هزینه ها در کشور، انتظار می رود حمایت بیشتری را از سوی مجموعه مدیریتی استان و سازمان مرکزی نسبت به دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین شاهد باشیم.

وی افزود: با توجه به همکاری بسیار خوب روسای واحدهای استانی با دکتر کشت کار و وجود تفکر انقلابی، با همه این مشکلات، خوشبختانه فعالیت های بسیار خوبی را در حوزه های فرهنگی و انقلابی در این استان شاهد هستیم.

حجت الاسلام محبی در پایان یادآور شد: با حمایت بیشتر مسوولان از واحدهای این استان، می توان مشکلات پیش روی را برداشت.

سپس، اعضای حاضر در این جلسه هم چون دکتر ناصر شمس کیا، نماینده شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر فرهاد حمزه پور، مشاور مالی و فن آوری معاونت توسعه و مدیریت منابع دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر رضا شعبان نژاد، رییس دانشگاه های آزاد اسلامی ناحیه جنوب و غرب استان قزوین، دکتر سید ابوالحسن نائینی، رییس دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) قزوین، دکتر علی شاه حسینی، رییس دبیرخانه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین، دکتر اسماعیل زینالی، معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه آزاد اسلامی قزوین و دکتر مسعود مشفق نیا، مدیر برنامه و بودجه دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در خصوص دستورات جلسه، نظرات و پیشنهادات خود را بیان کردند.

برای مشاهده گزارش تصویری اینجا را کلیک نمایید.