نخستین نشست هم اندیشی و معرفت افزایی با عنوان “در چشمه سار نور” با موضوع نامه ۳۱ نهج البلاغه ویژه کارکنان حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در مسجد امام رضا (ع) دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، در این نشست دکتر علی اکبر طارمی، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه، ضمن تسلیت ایام حزن و اندوه و اسارت آل الله، در سخنانی با اشاره به اهمیت و ضرورت معرفت افزایی درونی و اثرگذاری بیرونی گفت: خودشناسی و خودسازی اولین گام در مسیر تحقق و دستیابی به تمدن نوین اسلامی است. بر همین اساس،  معاونت فرهنگی دانشجویی واحد قزوین،  این مهم را در دستور کار خود قرارداده و با برگزاری جلسات هم اندیشی و معرفتی بصورت مستمر به دنبال پیگیری این موضوع  می باشد.

 سپس حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد محبی، رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان قزوین، ضمن تسلیت ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) و یاران باوفایش و ذکر مصیبت های کاروان اسرای این حادثه عظیم، در سخنانی به اهمیت و جایگاه مشورت و هم دلی در پشیبرد فعالیت ها اشاره کرده و گفتند: با تدبر در امور، مشورت، هم دلی، توکل به خداوند و توسل به اهل بیت (ع) می توان بر مشکلات غلبه کرد.

وی در ادامه خودسازی، بودن در محضر نهج البلاغه، توسل به قرآن، اهل بیت (ع) و تمسک به ولی فقیه در عصر غیبت را از راه های ماندن در صراط مستقیم دانست و خاطرنشان کرد: فرهنگ اسلامی پایه و اصل امور بوده و این نگاه که فرهنگ اسلامی در حاشیه و پیوست امور است، نادرست بوده واین نگاه باید اصلاح شود.

حجت الاسلام و المسلمین محبی در پایان با اشاره به اهمیت جایگاه نظام آموزشی سالم در جامعه گفت: امیر المومنین می فرمایند: ” اذا فسد العالم فسد العالم ” یعنی “ اگرعالِم فاسد شد عالَم فاسد مى شود”.

در ادامه این برنامه،هر یک از کارکنان حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه، نکات و برداشت های خود از نامه ۳۱ نهج البلاغه را بیان نمودند و تبادل نظر صورت پذیرفت.

در پایان مقرر شد، به واسطه اثرگذاری مطلوب، این جلسات به صورت مستمر و هفتگی و با محوریت موضوعات کاربردی و با بهره گیری از کلام وحی و ائمه معصومین علیهم السلام برگزار و تداوم یابد.