عباس کاظمی مسئول بسیج دانشجویی استان قزوین در گفتگو با خبرنگار استان‌های پایگاه خبری دوم آذر، با اشاره به برگزاری اردو‌های جهادی در استان گفت: اردو‌های جهادی بسیج دانشجویی در سطح استان قزوین به گونه‌ای برنامه ریزی میشود که تمام فعالیت‌ها با پیوست فرهنگی می‌باشد و در کنار اقدامات عمرانی و پزشکی با کار فرهنگی همراه است.

کاظمی مطرح كرد:۵۰ نفر از جهادگران دانشگاه‌های آزاد قزوین، فرهنگیان قزوین، علوم پزشکی قزوین، پیام نور قزوین و دانشگاه بقیه الله به مدت یک هفته در بخش کوهین با همکاری حوزه مقاومت بسیج ۹دی بخش کوهین مستقر خواهند شد؛ و در جهت خدمت رسانی به مردم بخش کوهین در زمینه‌های آموزش، بهداشت و درمان، فرهنگی، مشاوره تحصیلی وخانواده و عمرانی مشغول به فعالیت می‌شوند.

مسئول بسیج دانشجویی قزوین افزود: این اردوی جهادی شامل ویزیت رایگان پزشک عمومی و ارائه داروی رایگان، ویزیت رایگان مامایی، آموزشی از جمله امور فرهنگی، دوره‌های قرآنی، احکام و عمرانی در روستا‌های بکندی، سنجانک، شنازند و بشر از توابع بخش کوهین است.

وي با اشاره به وظایف اصلی نسل سوم انقلاب یاد آور شد: جوانان با شرکت در این اردو‌ها به خودسازی درونی پرداخته و در کنار آن توانایی خود برای سازندگی کشور را نیز به نمایش می‌گذارند.

مسئول بسیج دانشجویی استان قزوین با بیان اینکه گروه جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه آزادقزوین در بخش عمرانی این اردو ورود پیدا کرده است، ادامه داد: ۲۵ نفر از دانشجویان بسیجی دانشگاه آزاد واحد قزوین در دهمین دوره اردو‌های جهادی خود در روستای بکندی از توابع بخش کوهین حضور یافتند و در این اردوی جهادی به ساخت یک سرویس بهداشتی و دو دستگاه حمام برای اهالی محروم این روستا اقدام کردند.

کاظمی در ادامه گفت: ۲۵ نفر از دانشجویان بسیجی خواهر از دانشگاه‌های آزاد قزوین، فرهنگیان قزوین، علوم پزشکی قزوین، پیام نور قزوین و دانشگاه بقیه الله نیز در حوزه‌های تخصصی آموزش، بهداشت و درمان، فرهنگی، مشاوره تحصیلی وخانواده در این اردوی جهادی حضور یافته اند.

مسئول بسیج دانشجویی استان قزوین با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری که شرکت در اردو‌های جهادی موجب آشنایی با متن مردم و مشکلات و معضلات جامعه می‌شود، افزود: به دلیل اینکه اکثر جهادگران را جوانان تشکیل می‌دهند در این راستا اردو‌های جهادی بهترین بستر برای تربیت مدیران انقلابی است.