به گزارش گروه استان‌های پایگاه خبری دوم آذر، غلامحسن محسنی اژه‌ای، رئیس قوهٔ قضائیه در جلسهٔ شورای اداری استان قزوین که صبح امروز در محل سالن جلسات شهید امامی استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: استان قزوین قدمت و پیشینهٔ تاریخی و علمی بسیاری دارد و علمای بسیار بزرگ در رشته‌های گوناگون داشته و شهدای گرانقدری مانند شهید رجایی، بابایی، لشگری و مرد ایستادگی، مقاومت و مهربانی سید آزادگان را در خود پرورانده و از درخشش خاصی برخوردار است.

محسنی اژه‌ای افزود: خداوند بر ما منت گذاشته که برای این مردم با این عقبه و این تاریخ و فداکاری مسؤولیت داشته باشیم و کار انجام داشته باشیم.

محسنی اژه‌ای ادامه داد: قزوین قطب صنعت است و بیش از ۳ هزار واحد صنعتی و تولیدی دارد و هم‌چنین ظرفیت‌های بسیار در حوزهٔ کشاورزی و گردشگری دارد، لذا اگر نتوانیم از این فرصت‌ها و ظرفیت‌ها برای گره‌گشایی کار مردم استفاده کنیم در برابر خداوند هیچ دلیل و حجتی نداریم و زیانکار خواهیم بود.

رئیس قوهٔ قضائیه عنوان کرد: مشکلاتی در این استان وجود دارد، مشکل آب یکی از مشکلات جدی استان است، بنشینیم و در کنار هم برای مشکل آب و فرونشست دشت قزوین چاره‌اندیشی کنیم، این تصمیم و برنامه باید در جمع مسئولان اتخاذ شود.

وی خاطرنشان کرد: مسائل محیط زیست، زمین و حساسیت‌های مربوط به آن قابل توجه است، ذهن‌ها را به خود متوجه کرده و وقت‌ها را گرفته است، باید این مسائل را در کنار هم حل کنیم.

محسنی اژه‌ای تصریح کرد: در قزوین ۳۷-۸ دانشگاه و مرکز علمی وجود دارد، دانشگاه بین‌المللی دارد، حوزه‌های علمیه فراگیر دارد، یعنی این مجموعه‌های عظیم نمی‌توانند ناهنجاری‌ها، مسائل فرهنگی و آسیب‌های اجتماعی را چاره‌اندیشی کنند؟ قطعاً می‌توانند.

رئیس قوه قضائیه اظهارکرد: قوهٔ قضاییه در بخش‌های مختلف، اعم از بخش احیای حقوق عامه، مسائل حقوقی، محیط زیست، کشاورزی و صنعت آمادگی دارد کارگروه‌های مشترک و متخصص در امر تشکیل دهد و در کنار دستگاه قضایی با شعبات خاص به حل مسائل تخصصی کمک کند.

وی عنوان کرد: نمایندگان مجلس، نمایندهٔ محترم، ولی فقیه، استاندار و نمایندگان اقشار و بخش‌های تخصصی کارگروه‌هایی تشکیل دهند تا قبل از این‌که به پروندهٔ قضایی برسیم، بتوانند مسائل را حل و فصل کنند و این شدنی است.

محسنی اژه‌ای تأکید کرد: حتی اگر با تلاش کارگروه‌ها مواردی باقی ماند که فقط باید با شعبات دادگاه قضایی حل شود، حتماً ورود کنیم.

وی عنوان کرد: قوهٔ قضاییه این آمادگی را دارد که با کارگروه‌های مشخص و متخصص، با شعبات تخصصی و کار علمی به حل مسائل بپردازد، امروز در قزوین پیمان ببندیم که با ایجاد کارگروه‌های تخصصی مشخص در مسائل زمین، آب، محیط زیست و … وارد شده و این مشکلات را حل کنیم.

رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: اگر جریانات سیاسی دلسوز و خیرخواه مردم و نظام باشند و برای تعالی مردم و اقتدار نظام با هم همفکری کنند، کار‌ها را به‌نحوی به سمت تعالی و پیشرفت امر مردم پیش خواهند برد.

وی اضافه کرد: رسانه‌ها و مراکز علمی و فرهنگی می‌توانند در جهت ایجاد و تحقق عدالت اجتماعی به دستگاه قضایی کمک کنند، اگر حرف، سخن، پیشنهاد و روشی دارند استقبال می‌کنیم، اگر نقد هم کنند استقبال می‌کنیم و می‌پذیریم.

محسنی اژه‌ای اظهار کرد: کار دشمنان تحت فشار گذاشتن مردم از طریق اقتصاد و معیشت است تا مردم را ناامید کنند، چیز دیگری که دشمن دنبال می‌کند ایجاد نفاق و جنگ روانی و اختلاف میان مردم است، زیاده‌خواهان و طلبکاران با سوءاستفاده از ثروت و قدرت مردم را تحت فشار قرار داده و به آن‌ها آسیب می‌زنند و تلاش می‌کنند فقرا را فقیرتر و فاصلهٔ اجتماعی را بیشتر کنند.

وی در پایان بیان کرد: مردم می‌توانند سختی و تنگ‌دستی را تحمل کنند، اما قطعاً تبعیض و فساد برای آن‌ها تحمل کردنی نیست، لذا وظیفهٔ ما اجرا و تحقق عدالت اجتماعی، مقابله با فساد و رفع تبعیض است، قوهٔ قضاییه برای مبارزه با فساد چه در داخل قوه و چه در بیرون آن با جدیت وارد میدان شده است.