به گزارش گروه استان های پایگاه خبری دوم آذر، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی، نمایندهٔ ولی‌فقیه در استان و امام جمعهٔ قزوین در جلسهٔ شورای اداری استان که صبح امروز با حضور رئیس قوهٔ قضاییه در سالن جلسات شهید امامی استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: امروز امید مردم با روی کار آمدن یک دولت انقلابی و رویکرد امیدبخش قوهٔ قضاییه و مجلس انقلابی اوج گرفته است و باید از این فرصت ویژهٔ امیدآفرین در میان مردم استفاده کرد.

وی با اشاره به آیات قرآن پیرامون تحقق عدالت گفت:  باید کاری کنیم که فرهنگ عدالت‌خواهی در میان مردم ایجاد شود و عدالت‌خواهی در جامعه نهادینه شود.

عابدینی خاطرنشان کرد: گاهی ممکن است فردی با روش اشتباه، با تخلف و سیاه‌نمایی به‌نام عدالت‌خواهی کار را خراب کنند، اما این باید مدیریت شود و آن جریان اصیل عدالت‌خواهی فرهنگ‌سازی شود، عدالتخواهی باعث امیدآفرینی می‌شود.

وی ادامه داد: باید از جوانان عدالت‌خواه حمایت کرد و پشتیبانی از آن‌ها برای تحقق عدالت بسیار شایسته است.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین اظهار کرد: باب عدالت پر ترددترین باب ورود به دین و اسلام است، بسیاری از مردم همواره از صدر اسلام و در عصر رسول خدا و امیرالمؤمنین به‌خاطر عدالت جذب اسلام شدند.

وی خاطرنشان کرد: در قزوین صنعت کشاورزی و گردشگری که مورد غفلت قرار گرفته‌اند، فرصت‌های ارزشمند و کم‌نظیری هستند که باید فعال شوند.

عابدینی تصریح کرد: تهدیدی مانند موضوع آب، یکی از مشکلات جدی استان ماست، برای حل مشکل آب در این استان چاه حفر می‌شود و انگار ما داریم خون این استان را می‌مکیم و این برای مردم این خطه زنگ خطر است، زیرا امروز موضوع فرونشست زمین در دشت قزوین جدی است.

وی ادامه داد: امروز تبعیض روحیهٔ مردم را بسیار آزرده کرده است، در استان ما افرادی هستند که به اعتبار موقعیت خود، خود را مجاز به هر کار و ساخت و ساز و بنایی می‌دانند، این در حالی است که از ساخت و ساز یک آلونک یا انباری بیست متری برای کشاورزان فقیر جلوگیری می‌شود، البته ممکن است این جلوگیری به حق باشد اما وقتی این وضعیت در کنار ویلاهای مرتفعی است که همانجا ایجاد شده، نشان از تبعیض دارد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: این دغدغه‌ها را از باب دغدغه‌های قرآنی و دینی بیان می‌کنیم، زیرا اگر عدالتخواهی و مبارزه با تبعیض فراموش شود خطرات بسیاری جامعه را تهدید می‌کند.