دکتر اصغر کشت‌کار، سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان و واحد قزوین و حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد محبی، رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان قزوین، در پیامی ارتحال عالم ربانی، آیت‌الله علی محمدی تاکندی، نماینده سابق مردم استان در مجلس خبرگان رهبری و عضو سابق هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین را تسلیت گفتند.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، در این پیام آمده است:

إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِي الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا يَسُدُّهَا شَيْءٌ إِلَى يَوْمِ الْقِيَامَةِ

ارتحال ملکوتی عالم فرزانه، حضرت آیت‌الله علی محمدی تاکندی، نماینده سابق مردم استان در مجلس خبرگان رهبری و عضو سابق هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین، ضایعه‌ای بس عظیم برای مردم، حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌های استان به خصوص خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین بود.

ایشان از نیروهای وفادار به انقلاب، امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری بود. تلمذ در محضر مراجع بزرگوار و عالمان زعیم هم چون امام خمینی (ره)، مرحوم آیت الله بروجردی و بسیاری دیگر از علمای بزرگوار، باعث شد تا ایشان نیز در طول عمر با برکت‌شان، شاگردان بسیاری را در حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها تربیت و پرورش دهند. از این عالم جلیل القدر آثار مکتوب متعددی برجای مانده است که “داستان‌های روح فزا”، “نامه روح فزا”، “خاطرات و حکایات روح فزا” و “عسل و مثل” از جمله این آثار به شمار می‌روند.

آن عالم ربانی، عمری را در راه رضای الهی سپری نمود و در سلوک مومنانه و تقوا، زبانزد همگان بود. بی‌شک خدمات شایان او در عرصه‌های مختلف و رنج‌های دوران سخت جهاد در تاریخ انقلاب اسلامی به یادگار باقی است و در نزد خدای سبحان، پاداش عظیم خواهد داشت.

 بدینوسیله، مصیبت وارده را به محضر امام زمان (عج)، مقام معظم رهبری، حوزه‌های علمیه و دانشگاهی، مردم شریف استان قزوین و خاندان مکرم ایشان، تسلیت عرض نموده و از درگاه حضرت احدیت برای روح بلند آن عالم ربانی، علو درجات و غفران الهی و برای بازماندگان صبر و شکیبایی مسالت می‌نماییم و همچون مردم استان قزوین در اعلام دو روز عزای عمومی برای آن عالم مجاهد به سوگ و ماتم خواهیم نشست. روحش شاد و راهش پر رهرو باد.

 

 

دکتر اصغر کشت‌کار، سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان و واحد قزوین

حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد محبی، رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان قزوین