مراسم پرفیض قرائت زیارت عاشورا و یادبود پدر مرحوم دکتر اسماعیل زینالی، سرپرست معاونت توسعه و منابع با حضور هیات رییسه، استادان، کارکنان و دانشجویان و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در مسجد امام رضا (ع) دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین علی صفی خانی، مشاور فرهنگی سرپرست دانشگاه، ضمن تسلیت ارتحال عالم ربانی آیت الله محمدی تاکندی، عضو سابق هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین و گرامی داشت و یادبود پدر مرحوم دکتر اسماعیل زینالی، سرپرست معاونت توسعه و منابع این دانشگاه در سخنانی به رسالت اصلی دانشگاه اشاره کرد و گفت: پرورش انسان های اثرگذار برای جامعه، اصلی ترین رسالت دانشگاه است و استادان و کارکنان با عشق و علاقه می توانند نسبت به پرورش ارزش های انسانی در دانشجویان اهتمام داشته باشند.

وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص جایگاه دانشجویان در نظام مقدس جمهوری اسلامی، بیان داشت: ایشان بارها در بیاناتشان از دانشجویان به عنوان ستاره های درخشان در نظام مقدس جمهوری اسلامی نام برده اند و این استعدادهای بزرگ، قابلیت دانشمند شدن را دارند.

حجت الاسلام والمسلمین صفی خانی یادآور شد: اگر در مسیر الهی قرار بگیریم نتایج و دست آوردهای بسیار بزرگی را در زندگی هایمان مشاهده خواهیم کرد؛ در این صورت، این نتایج نیز شامل افراد جامعه شده و به نوعی بازی برد – برد محسوب می شود.

مشاور فرهنگی ریاست دانشگاه آزاد اسلامی قزوین سپس با اشاره به آیات و روایات در خصوص مفهوم و جایگاه زندگی دنیوی، اظهار داشت: طبق آیات و روایات، زندگی محل گذر و مزرعه آخرت است و باید از دنیا برای ساختن آخرت بهترین استفاده را برد.

 

وی در پایان با تشکر از مسوولان برگزاری این مراسم گفت: مطمئنا برگزاری مستمر هفتگی مراسم پرفیض و معنوی قرائت زیارت عاشورا به عنوان یکی از بهترین عوامل ایجاد نورانیت و طهارت روح و جسم، توفیق الهی است که نصیب برگزار کنندگان این مراسم در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین شده است.

شایان ذکر است، مراسم قرائت زیارت عاشورا، صبح سه‌شنبه هر هفته در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار می‌شود و با توجه به شرایط کرونایی، این مراسم به صورت هم‌زمان از طریق فضای مجازی، پخش می گردد.

 گفتنی است، زیارت عاشورا توسط کربلایی محرم فلاح شیخلری از همکاران حوزه فرهنگی دانشگاه قرائت شد و مداحی و نوحه خوانی این مراسم معنوی را حاج داود اسمعیل پور، مدیرکل حراست دانشگاه آزاد اسلامی قزوین بر عهده داشت.

برای مشاهده گزارش تصویری اینجا را کلیک نمایید.