مراسم جشن سالروز آغاز امامت حضرت امام زمان (عج ) با حضور هیات رییسه، استادان، کارکنان و دانشجویان در حسینیه مجازی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین جعفر مقصودی، معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ضمن تبریک ایام خجسته ماه ربیع الاول، در سخنانی گفت: موضوع امامت حضرت امام زمان (عج) به بلندای تاریخ اسلام و قبل از میلاد با سعادت آن حضرت مرتبط است و این موضوع قبل از تولد حضرت نیز در اسناد تاریخی ما وجود دارد، از جمله در جریان معراج پیامبر (ص)، بیعت گرفتن پیامبر (ص) از امیر المومنین (ع) که حضرت زهرا (س) در آن جریان به امام زمان (عج) متوسل می شوند و به نقل از علامه امینی (ره) و در روایت هایی که منسوب به امام رضا (ع) و امام صادق (ع) می باشد، در این خصوص به آن اشاره شده است.

وی افزود: اهل بیت علیهم السلام، شیعیان را به ندبه خوانی به امام زمانی که هنوز متولد نشده دعوت می کردند. در کتاب های مختلفی نیز موضوع امامت ایشان قبل از ولادت شان هم چون کتاب صحیح بخاری و مسلم نیشابوری از کتب اهل تسنن به آن پرداخته شده است.

حجت الاسلام مقصودی در ادامه تصریح کرد: موضوع دیگری که از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد، درباره اهمیت حیات و زنده بودن امام زمان (عج) است و به ما شیعیان برای حیات و زنده بودن امام زمان (عج) تاکیدات ویژه ای شده است.

وی یادآور شد: فرق تشیع با بقیه ادیان، مکاتب و مذاهب که به ظهور منجی معتقدند در همین است که ما اعتقاد داریم که منجی آخر الزمان، زنده است و نه تنها آخر الزمان به دست ایشان اصلاح خواهد شد، بلکه امروز نیز امور بشریت به دست این امام حاضر است.

معاون فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه در پایان گفت: مذهب شیعه بر این باور است که امام زمان (عج) فقط یک حاکم سیاسی قدرتمند در انتهای دنیا و آخر الزمان نیست؛ بلکه ایشان حجت خدا هستند و وجود حجت خدا در هر ثانیه و لحظه ای لازم بوده و زندگی ما به واسطه او تنظیم می شود و ما معتقدیم که ایشان آن حجت و واسطه فیض الهی بوده و در آینده هم، همه امور به دست ایشان انجام خواهد شد.

در ادامه این مراسم، دکتر علی اکبر طارمی، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ضمن تبریک ایام مبارک ماه ربیع الاول و خیر مقدم به حاضران در این جلسه معنوی، اشعاری در وصف حضرت امام زمام (عج ) قرائت کرد.

گفتنی است؛ ابتهال خوانی (مدح اهل بیت) و خوانش شعر توسط دانشجویان محمدرضاکرم نژاد و لعیا محمدی از دیگر برنامه های این مراسم بود. در پایان نیز عهدنامه بیعت با امام زمان (عج) توسط حجت الاسلام والمسلمین علی صفی خانی، مشاور فرهنگی ریاست دانشگاه قرائت شد.