دکتر هدایت الله جمالی پور، استاندار قزوین امروز دوشنبه ضمن حضور در مزار شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی قزوین و قرائت فاتحه، از روند ثبت نام دانشجویان جدید مقطع کارشناسی ارشد، امکانات آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و رفاهی این دانشگاه بازدید کرد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، استاندار در این بازدید ضمن اظهار خرسندی از وجود امکانات و بسترهای بسیار مناسب در این دانشگاه بر کاربردی کردن علوم و اثرگذاری بیشتر در جامعه تاکید کرد و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی قزوین به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های کشور مطرح بوده و با راه اندازی رشته های کاربردی جدیدی که در این دانشگاه صورت گرفته، این دانشگاه می تواند ضمن تربیت دانشجویان کارآفرین برای اشتغال و درآمدزایی در سطح استان نیز  اثرگذار باشد.

وی سپس، بر لزوم ارتباط بیشتر صنعت با دانشگاه برای کاربردی کردن علوم تاکید کرد و اظهار داشت: یکی از مهم ترین دلایل عدم توسعه، نبود ارتباط صحیح صنعت با دانشگاه است و با توجه به دست آوردهای علمی این دانشگاه در زمینه هایی هم چون رباتیک، خودرو و رشته های کاربردی، انتظار می رود تا صنایع بتوانند از این پتانسل و ظرفیت بسیار خوبی که در واحد قزوین وجود دارد استفاده بهتری داشته باشند.

استاندار در ادامه، ضمن تقدیر از مدیران قبلی این دانشگاه برای دکتر کشت کار، سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین، آرزوی موفقیت و سربلندی کرد و گفت: دکتر کشت کار از شخصیت های ممتاز علمی و مدیریتی کشور هستند و حضور ایشان در این دانشگاه فرصت مغتنمی است که باید از آن در جهت رشد و توسعه این دانشگاه استفاده کرد.

وی در پایان بر حمایت استانداری و کمک همه مدیران اجرایی استان قزوین برای پیشبرد طرح های توسعه ای این دانشگاه تاکید کرد و یادآور شد: دانشگاه آزاد اسلامی قزوین به عنوان یک دانشگاه های کارآفرین در کشور مطرح است و با توجه به برنامه های بسیار خوب دکتر کشت کار برای رشد و توسعه بیشتر این دانشگاه، اعلام آمادگی می کنیم.

در ادامه، دکتر اصغر کشت کار، سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین، با تشکر از حضور و بازدید استاندار قزوین از این دانشگاه گفت: با راه اندازی دانشکده های موضوعی و مهارتی و جذب دانشجویان در رشته های جدید مهارتی امیدواریم این دانشگاه بیش از گذشته در کارآفرینی و تربیت نیروی متخصص در سطح استان و کشور نقش داشته باشد.

گفتنی است، از آغاز روند ثبت نام دانشجویان ورودی سال ۱۴۰۰، ۲ هزار و ۶۰۰ دانشجو در مقطع کاردانی و کارشناسی، ۲۷۴ دانشجو در مقطع دکترا در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین ثبت نام کرده اند و هم چنین روند ثبت نام دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد نیز از روز دوشنبه شروع شده و تا آخر هفته جاری ادامه دارد و پیش بینی می شود نزدیک به یک هزار دانشجو در این مقطع تحصیلی ثبت نام کنند.