به مناسبت هفته وحدت و میلاد پیامبر اکرم (ص) و امام صادق (ع )، مراسم جشن مجازی، با حضور هیات رییسه، استادان، کارکنان و دانشجویان در حسینیه  مجازی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، در این مراسم دکتر علی اکبر طارمی، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ضمن تبریک این ایام و خیرمقدم به حاضرین در این حسینیه مجازی ابیاتی را در وصف پیامبر اکرم (ص) قرائت کرد.

در ادامه، حجت الاسلام و المسلمین رضایی، استاد حوزه و دانشگاه و از استادان گروه معارف اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، ضمن تبریک ولادت با سعادت پیامبر اکرم(ص)، امام صادق(ع) به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت وحدت بین مسلمین اشاره کرد و گفت: وحدت یعنی تکیه کردن بر مشترکات دینی، نه اینکه دست از دین و عقاید خود برداریم. هم چنین امام خمینی(ره) در این خصوص فرمودند:” پیامبر اکرم (ص) هدفشان این بود که می خواستند در تمام دنیا وحدت کلمه ایجاد کنند ولی سردمداران کفر و ظلم از ابتدا با پیامبر جنگیدند و در حال حاضر نیز این جنگ ادامه دارد و تهاجم فرهنگی و ترویج عقاید باطل و مردود در بین مسلمانان و اختلاف افکنی در بین آنها یکی از راه‌ها و روش‌های آنهاست.”

وی در ادامه افزود : پیامبر اکرم(ص) به برکت دعای جد خود حضرت ابراهیم (ع) رحمت للعالمین شدند و ایشان به ثمره این دعا به برکات و درجات بسیاری نائل آمدند و سیادت و آقایی ایشان و اهل بیت پاکش به برکت سیادت و آقایی حضرت ابراهیم (ع) بود.

استاد گروه معارف دانشگاه در پایان یادآور شد: ما نیز باید از این میراث گرانبها یعنی بخشندگی پیامبر رحمت در حد ظرفیت خود داشته باشیم. هم چنین پیغمبر اکرم(ص) اُسوه حسنه بودند یعنی اینکه جامعه را به سمت وحدت کلمه، نجات و رستگاری سوق می دادند.

در ادامه این مراسم پخش کلیپ های کانون عکاسی نوین به نمایش در آمد. مولودی خوانی توسط حاج روح اله فنائیان از همکاران حوزه فرهنگی از دیگر برنامه های این مراسم بود.