مراسم پرفیض قرائت زیارت عاشورا با حضور دکتر اصغر کشت کار، سرپرست دانشگاه، هیات رییسه، استادان، کارکنان و دانشجویان و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در مسجد امام رضا (ع) دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین جواد نفری، استاد حوزه و دانشگاه و عضو هیات علمی گروه معارف واحد بویین زهرا، ضمن تبریک اعیاد ماه ربیع الاول در سخنانی نهادینه کردن اخلاق اسلامی را از مهم ترین رسالت های پیامبر اکرم (ص) دانست و با اشاره به آیات و روایات گفت: اخلاق، مهرورزی و تزکیه نفس از دغدغه های نبی مکرم اسلام (ص) بود.

وی افزود: پیامبر(ص) در آخرین سخنرانی شان در بین مسلمین فرمودند: “بعد از من دو امانت گرانبها یعنی قرآن و عترت در نزد شما به یادگار می ماند و اگر می خواهید در دنیا و آخرت سعادتمند شوید باید با قرآن انس و به اهل بیت (ع) توسل داشته باشید.”

این استاد حوزه و دانشگاه یادآور شد: در شرایط فعلی، مهم ترین امر به معروف در دانشگاه ها، ترویج فرهنگ قرآن و عترت است و توجه به مسائل فرهنگی همیشه مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده و هست و خدا را شاکریم دانشگاه های آزاد اسلامی استان قزوین، هر سال در برگزاری مسابقات قرآن و عترت در کشور جزو دانشگاه های برتر محسوب می شوند.

وی در پایان برگزاری مراسم هفتگی زیارت عاشورا را در این دانشگاه بسیار ارزشمند دانست و اظهار داشت: از مسوولان دانشگاه که اهتمام ویژه ای در هرچه باشکوهتر برگزار کردن چنین مراسمی دارند، تقدیر و تشکر می کنم.

شایان ذکر است، مراسم قرائت زیارت عاشورا، هر هفته صبح سه شنبه در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار می شود و با توجه به شرایط کرونایی، این مراسم به صورت هم زمان از طریق فضای مجازی دانشگاه برای استادان، کارکنان و دانشجویان پخش می گردد.

گفتنی است، قرائت زیارت عاشورا این مراسم معنوی را حاج روح الله فنائیان از کارکنان حوزه فرهنگی بر عهده داشت.