مراسم جشن ولادت با سعادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر (ع)، با حضور دکتر اصغر کشت کار، سرپرست دانشگاه، هیات رییسه و کارکنان و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در سالن ورزشی امینی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، در این دیدار صمیمانه، دکتر اصغر کشت­کار، سرپرست دانشگاه، ضمن تبریک ولادت با سعادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر (ع) در سخنانی با تقدیر و تشکر از زحمات کارکنان این دانشگاه در شرایط کرونایی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی قزوین همواره به عنوان یکی از پرافتخارترین دانشگاه های کشور مطرح بوده و این امر جز با تلاش کارکنان و استادان زحمت کش و فرهیخته میسر نمی­شد.

وی افزود: اگر می خواهیم برند این دانشگاه هم چنان در کشور بدرخشد، و آینده ای روشن تر برای دانشگاه ترسیم شود، می بایست برنامه ای جامع در قالب برنامه های یک ساله و پنج ساله تهیه، تدوین و اجرا کرد.

دکتر کشت­کار یادآور شد: مطمئنا با مشارکت جمعی، هم فکری و هم افزایی می توان برنامه ای دقیق و جامعی تدوین کرد و از همه استادان، کارکنان و دانشجویان درخواست می کنم ما را در تهیه این برنامه یاری کرده و پیشنهادات و نظرات خود را به ما منتقل کنند.

وی سپس در خصوص راه اندازی سه دانشکده مهارتی، کسب مجوز جذب دانشجویان خارجی و راه اندازی رشته­ های جدید در این دانشگاه بیان داشت: با تلاش های صورت گرفته، توانستیم با موافقت ریاست عالیه دانشگاه جناب دکتر طهرانچی، معاونین و مدیران سازمان مرکزی، مجوز راه اندازی سه دانشکده مهارتی و جذب دانشجویان خارجی را دریافت کنیم و هم چنین درصدد راه اندازی و جذب دانشجو برای هر ۱۳۰ رشته مهارتی هستیم که مجوز آن با مساعدت مسئولین محترم مربوطه در سازمان صادر شده است. مطمئنا با تحقق این برنامه ها می توان شرایط دانشگاه را بیش از گذشته توسعه و ارتقاء داد.

دکتر کشت کار در ادامه، مرکز واکسیناسیون دانشگاه آزاد اسلامی قزوین را یکی از بهترین مراکز استان و کشور دانست و تصریح کرد: این دانشگاه با داشتن زیرساخت های بسیار مناسب، کارکنان زحمت کش و توانمند در هر عرصه ای ورود پیدا کند می تواند برای استان و کشور منشاء خیر و برکت باشد. همچنین این دانشگاه با پتانسیل بالایی که دارد می تواند  با تحقیقات کاربردی و آموزش های مهارتی، نقش اساسی در ایجاد اشتغال و رفع آسیب های اجتماعی ایفا نماید که این امر مستلزم تعاملات و همکاری های دو سویه بین دانشگاه از یک طرف و سازمان ها و مراکز صنعتی از سوی دیگر است.

وی در پایان به برنامه های ارتقای سطح معیشتی کارکنان و استادان این دانشگاه اشاره کرد و گفت: لازم است تعاونی مسکن از سوی همکاران عزیز هرچه زودتر شروع  شود قطعا مدیریت دانشگاه از تعاونی مسکن و همچنین تعاونی مصرف در حد توان حمایت خواهد نمود و تلاش برای کسب مجوز و تبدیل وضعیت همکاران تا مشخص شدن وضعیت همه عزیزان ادامه خواهد داشت.

در ابتدای این مراسم، حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد محبی، رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان قزوین، ضمن تبریک ولادت با سعادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر (ع) در سخنانی با تقدیر و تشکر از زحمات کارکنان این دانشگاه در شرایط کرونایی گفت: کارکنان و استادان این دانشگاه در این شرایط، مجاهدانه در جهت ارتقای سطح کیفیت خدمات به دانشجویان تلاش می کنند که جا دارد از آنان تقدیر و تشکر کنم.

وی در ادامه کسب رضایت خداوند را از مهم ترین وظایف مومنین دانست و گفت: الگوبرداری از انبیای الهی، پیامبر اکرم (ص) و ائمه اطهار (ع)، بهترین راه برای کسب رضایت خداوند و عاقبت بخیری است.

حجت الاسلام محبی در پایان، به تلاش های مدیران دانشگاه برای بهبود وضعیت معیشتی کارکنان و استادان اشاره کرد و یادآور شد: بنده از نزدیک شاهدم که دکتر کشت کار و معاونین ایشان برای حل مشکلات معیشتی کارکنان و استادان تلاش فراوانی انجام می دهند که امید است با همکاری همه عزیزان و همچنین مدیران استانی، دانشگاه در رسیدن به اهداف عالیه خود همچنان موفق و پیروز باشد.

در ادامه این مراسم، دکتر محمد دوسرانیان مقدم، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی، دکتر علی اکبر طارمی، معاون فرهنگی و دانشجویی و دکتر اسماعیل زینالی، معاون توسعه و منابع دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، ضمن تبریک ولادت با سعادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر (ع) در سخنانی با تقدیر و تشکر از حمایت های دکتر کشت کار و زحمات کارکنان در شرایط سخت،  گزارشی از فعالیت ها ی انجام شده و برنامه های آتی مربوط به حوزه های خود ارائه کردند.

سپس، داود اسمعیل پور، مدیرکل حراست و حفاظت فیزیکی دانشگاه، ضمن تبریک ولادت با سعادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر (ع) در سخنانی با تقدیر و تشکر از زحمات پرسنل محترم و حمایت های ریاست محترم دانشگاه، در خصوص اهمیت اجرای قوانین و ضوابط اداریِ سازمان از جمله بخشنامه حجاب و عفاف، ویژه استادان، کارکنان و دانشجویان مطالبی را بیان کرد.

گفتنی است، پرسش و پاسخ همکاران از مسوولان دانشگاه، تقدیر از خانواده دو تن از همکاران که در مدت اخیر به رحمت خدا رفته بودند و هم چنین تقدیر از تعدادی از کارمندان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین که در سال های اخیر به افتخار بازنشستگی نائل شدند، از دیگر برنامه های این مراسم بود.