در نشست کارگروه تخصصی امداد و نجات در پدافند غیر عامل استان قزوین، دانشجوی مرکز جمعیت هلال احمر قزوین به عنوان میهمان این نشست به طرح مبحث تخصصی در حوزه مددکاری در بحران پرداخت.

رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی جمعیت هلال احمر قزوین از طرح مباحث تخصصی حوزه «مددکاری در بحران» توسط دانشجوی این مرکز در نشست کارگروه تخصصی امداد و نجات در پدافند غیر عامل استان به مناسبت هفته پدافند غیر عامل خبر داد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین و به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قزوین؛ دکتر نگار صدریا رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی جمعیت هلال احمر قزوین در این رابطه اظهار داشت: در نشست تخصصی کارگروه  امداد و نجات در پدافند غیر عامل با محوریت تحلیل یکی از حوادث پدافندی و ارائه طرح پدافندی که به مناسبت هفته بزرگداشت پدافند غیر عامل صبح امروز یکشنبه نهم آبانماه برگزار شد خانم عهدیه افشار دانشجوی رشته مددکاری روانی-اجتماعی در بحران به عنوان میهمان در این نشست شرکت کرد.

وی افزود: این دانشجو با حضور در نشست کارگروه تخصصی امداد و نجات در پدافند غیر عامل ضمن ارائه نقطه نظرات خود در راستای موضوعات مورد بحث در این جلسه، در خصوص مددکاری روانی-اجتماعی در بحران، نقش و جایگاه مددکاران در سوانح و بلایا برای حاضرین توضیحاتی ارائه کرد.

صدریا ادامه داد: حضور دانشجویان در این چنین نشستهایی ضمن آشنایی آنها با روند تصمیم‌گیری‌های مهم و نحوه بررسی موضوعات مختلف در سطح کلان، آنها را برای حضور در عرصه‌ی مسائل گوناگون کشور و استان نیز آماده می‌کند.

رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی هلال احمر قزوین عنوان کرد: این مرکز همیشه سعی داشته در رأس برنامه‌های علمی و فرهنگی خود برای دانشجویان، بر نقش سازنده آنها در ترسیم آینده کشور دقت داشته و آنها را به سخت کوشی و تلاش برای رقم زدن آینده‌ای درخشان برای میهن دعوت کند.