جلسه ویژه قرآن و عترت دانشگاه با حضور گسترده استادان گروه معارف اسلامی و تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین به صورت مجازی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، در این مراسم دکتر علی عزتی، رییس کانون ها ی قرآن و عترت سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی، ضمن تبریک اعیاد ماه ربیع الاول در سخنانی با تشکر از فعالیت ها و عملکرد خوب کانون قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، تلاش های این دانشگاه را در اشاعه علوم قرآنی ستودنی دانست.

وی سپس در خصوص اهمیت کمیت و کیفیت و نحوه برگزاری مسابقات سراسری قرآن و عترت در سال جاری در دانشگاه های آزاد اسلامی مطالبی را بیان کرد.

در ادامه این مراسم، حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمد محبی، رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان قزوین ضمن تبریک اعیاد ماه ربیع الاول و با تشکر از فعالیت ها و عملکرد خوب کانون قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی قزوین و تقدیر از استادان گروه معارف اسلامی این دانشگاه در ترویج مبانی اسلامی و قرآنی در سخنانی در خصوص دست آوردهای خوب این دانشگاه در زمینه برگزاری کرسی های آزاد اندیشی، ترویج فرهنگ نماز و علوم قرآنی و استقبال خوب دانشجویان، استادان و کارکنان از مسابقات قرآن و عترت مطالبی را بیان داشت.

سپس، دکتر علی اکبر طارمی، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه در سخنانی به اهمیت همکاری متقابل و سازنده استادان گروه معارف اسلامی در دوران پساکرونا  اشاره کرد و برگزاری کرسی های آزاد اندیشی و نیز مسابقات سراسری قرآن و عترت را از رویدادهای مهم فرهنگی در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برشمرد.

وی افزود: باید زمینه شناسایی استعدادهای خوب دانشجویان در زمینه های مختلف فرهنگی و پتانسیل های آن ها از طریق ایجاد کارگروه های ویژه با همکاری استادان گروه معارف اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین فراهم شود.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین جعفر مقصودی، مسئول کارگروه برگزاری مسابقات سراسری قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در سخنانی بر لزوم اطلاع رسانی دقیق به دانشجویان از طریق استادان گروه معارف اسلامی پرداخت و بسط و ترویج علوم قرآنی را لازمه تقویت نیروی فکر، اندیشه و تعالی قشر جوان دانست.

وی افزود: حضور بسیار مناسب دانشجویان در مسابقات گذشته، برقراری ارتباط موثر و صمیمی و سازنده استادان گروه معارف اسلامی با دانشجویان از راه کار های اصلی توسعه فعالیت های قرآنی و فرهنگی است.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین علی صفی خانی، مشاور فرهنگی ریاست دانشگاه ضمن بیان افتخارات فرهنگی و علمی کسب شده دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، این دست آوردها و افتخارات را مرهون زحمات همکاران و استادان گرامی دانست و از تمامی متولین این امر تشکر و قدردانی کرد.

گفتنی است، مسابقات سراسری قرآن و عترت هر ساله در سه سطح دانشجویان، استادان و کارکنان و در بخش های کتبی و شفاهی در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار می شود و دانشجویانی که حد نصاب امتیاز لازم را کسب کنند علاوه بر درج ۲ نمره تشویقی به یکی از دروس معارف اسلامی، از نفرات برگزیده هر رشته با جوائز ارزنده تقدیر شده و منتخبین نیز به مراحل استانی و کشوری راه پیدا می کنند.