نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس گفت: با توجه به تعداد و ظرفیت بالای شرکت‌های دانش‌بنیان اعتبارات صندوق پژوهش و فناوری استان قزوین باید ۱۲ برابر شود تا بتوانیم به نیازهای همه شرکت‌ها پاسخ دهیم.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم وفناوری قزوین به نقل از خبرگزاری تسنیم از قزوین، فاطمه محمدبیگی در مراسم اختتامیه دومین جشنواره استان‌آپ که عصر امروز در سالن اجتماعات ساختمان پارک علم و فناوری قزوین برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به تعداد و ظرفیت بالای شرکت‌های دانش‌بنیان اعتبارات صندوق پژوهش و فناوری استان قزوین باید ۱۲ برابر شود تا بتوانیم به نیازهای همه شرکت‌ها پاسخ دهیم.

وی همچنین خواستار تخصص تسهیلات جعاله ۱۰ میلیارد تومانی به واحدهای فناوری استان شد و افزود: باید نقش پارک علم و فناوری قزوین در تخصیص این وام‌ها بیشتر شود تا بتوان به اندازه کافی از استعدادهای حوزه فناوری در استان حمایت کرد.

محمدبیگی ادامه داد: در حال حاضر وجود شرکت‌های متعدد در حوزه اقتصاد دانش‌بنیان در استان قزوین هیچ تناسبی با بودجه‌ها و اعتبارات اختصاص‌یافته به این بخش ندارد و سرمایه‌گذاران درون استان هم شناخت کافی از توانایی‌ها و توانمندی‌های این شرکت‌ها ندارند که به همین خاطر چنین رویدادهایی باید با فاصله کمتر نسبت به هم برگزار شوند.

قزوین پایتخت علم و فناوری شود

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود به توانمندی‌های بالای استان قزوین در حوزه علم و فناوری اشاره کرد و گفت:‌ قزوین جزو قطب‌های تولید و صنعت و همچنین یکی از استان‌های دانشگاهی کشور است که با وجود قرار گرفتن طرح شتاب‌دهنده ملی یا چشمه نور می‌تواند معادلات علم و فناوری در کشور را عوض کند.

محمدبیگی با اشاره به فاصله نزدیک بین قزوین و تهران و همچنین قرار داشتن قزوین در مسیر ارتباطی ۱۳ استان افزود: بنابراین وجود ظرفیت‌های یادشده در کنار موقعیت جغرافیایی مناسب ایجاب می‌کند که قزوین به پایتخت علم و فناوری کشور مبدل شود که البته این نامگذاری مستلزم ایجاد پارک‌های علم و فناوری جدید در استان قزوین است.

وی با یادآوری اینکه نخستین خودروی هیبریدی کشور در قزوین پلاک‌گذاری شده است، ادامه داد: بنابراین از معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری انتظار داریم تا ما را در ایجاد شرکت‌های تولید خودروهای الکتریکی یاری دهد و صندوق نوآوری و شکوفایی هم پیگیر اعطای تسهیلات و وام‌های مناسب در این حوزه باشد.