مدیرعامل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری گفت: ۱۷ هزار فقره کمک بلاعوض و ۲۰ هزار میلیارد تومان سرمایه مالی در اختیار ایده پردازان شرکت های دانش بنیان و شرکت های فنآور کشور قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم و فناوری قزوین، راسم افتتاحیه رویداد «استان آپ» عصر چهارشنبه با حضور علی وحدت مدیرعامل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، سیاوش ملکی فر معاون توسعه صندوق، لطف الله سیاهکلی و فاطمه محمد بیگی نمایندگان قزوین در مجلس شورای اسلامی، مصطفی مافی مدیر پارک علم و فنآوری قزوین، یاری رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، جمعی از فعالان شرکت های دانش بنیان و جوانان ایده پرداز در سالن اجتماعات پارک علم و فنآوری قزوین برگزار شد.

علی وحدت در این مراسم اظهارداشت: تامین مالی در هر کاری یک رکن اساسی محسوب می شود بویژه در عرصه نو آوری و خلاقیت هایی که از سوی جوانان ارائه می شود معمولا نیازهای مالی اجازه نمی دهد این ایده ها به محصول تبدیل شود.

وی اضافه کرد: در حوزه نوآوری باید روشهای تامین مالی متعددی را تعریف کنیم تا هیچ ایده ای از رسیدن به مراحل بعدی از جمله تجاری سازی و تولید و صادرات باز نماند.

اعطای ۱۷ هزار فقره کمک بلاعوض به فنآوران

وحدت تصریح کرد: در مدت ۳۰ ماه گذشته با کمک صندوق نوآوری و شکوفایی بیش از ۱۷ هزار فقره کمک های مالی بلا عوض به شرکت های دانش بنیان پرداخت کردیم تا جوانان خوش فکر بتوانند ایده های خود را ثبت کنند.

 مدیرعامل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری یادآورشد: در این مدت  ۲۰ هزار میلیارد تومان سرمایه مالی در اختیار ایده پردازان کشور قرار دادیم که این میزان بیش از ۱۰ برابر سرمایه صندوق است.

وی اضافه کرد: در استان قزوین۶۵ شرکت دانش بنیان ثبت شده که در دو سال گذشته ۲۵۰ میلیارد تومان مصوبه برای آنها داشتیم که حدود ۱۵۰ میلیارد تومان سرمایه را پرداخت کردیم در حالی که در گذشته این میزان کمتر از ۸ میلیارد تومان بود.

وحدت اظهارداشت: در سرویس های جدید مالی که تعریف کرده ایم باید با ابزارهای مالی استانها این نیازها تامین شود تا کار سرعت بگیرد.

 مدیرعامل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری بیان کرد: خوشبختانه در همه استانها صندوق پژوهش و فنآوری ایجاد شده و در بخش های تخصصی و تکنولوژی هم صندوق هایی راه اندازی شده که اگر تقویت شوند می توانند حمایت مالی خوبی از ایده های خلاقانه داشته باشند.

وحدت گفت: برای شرکت های غیر دانش بنیان و فناورانه که هنوز مجوز صلاحیت فناوری دریافت نکرده اند هم چتر حمایتی تعریف شده که تاکنون ۱۰۰ مورد را شناسایی کرده ایم که تسهیلاتی را به آنها اختصاص خواهیم داد.

اختصاص ۳۰ میلیارد تومان برای کمک به فنآوران استان قزوین

وی خبر خوشی هم به جوانان خلاق استان داد و با اختصاص اعتباری برای کمک به فناوران استان قزوین موافقت کرد و اظهارداشت: برای شرکت های غیر دانش بنیان ۱۰ میلیارد تومان، برای کمک به صندوق توسعه مبلغ ۵ میلیارد تومان و نیز یک خط اعتباری به مبلغ ۱۵ میلیارد تومان برای شرکت های دانش بنیان استان قزوین به پارک اختصاص می دهیم به شرط آن که همه آن جذب شود.

وحدت افزود: البته در بخش « ال سی » و ضمانت نامه ها و لیزینگ هیچ محدودیت اعتباری نداریم و به همه درخواست ها پاسخ می دهیم.

مسابقه تلویزیونی «کارویا» آماده پخش از شبکه یک سیما می شود 

مسابقه «کارویا» با محوریت ارائه‌های آسانسوری بسیار کوتاه درصدد است تا با شناساندن ایده‌ها و طرح‌هایی که به محصول یا خدمات رسیده‌اند، علاوه بر حمایت مالی از آنها، فرصت سرمایه‌گذاری مردمی را نیز فراهم کند.

وی بیان کرد: داوران فصل اول مسابقه تلویزیونی «کارویا» مشخص شده اند که با پایان مراحل تولید قرار است از رسانه ملی روی آنتن برود.

وحدت تصریح کرد: همچنین محمدرضا نوروزی روزنامه‌ نگار و مروج علم نیز در این این برنامه به عنوان مربی و راهنمای گروه‌های شرکت کننده حضور خواهد داشت.

وی افزود: مسابقه تلویزیونی «کارویا» با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری ساخته می‌شود و در آن بیش از ۱۰۰ شرکت دانش‌بنیان و استارتاپ به رقابت با یکدیگر می‌پردازند تا طرح‌های برتر شناسایی و مورد حمایت قرار گیرند.

وحدت اظهارداشت: آشنایی بیشتر با ثمره محصولات و خدمات شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌های موفق و مزیت‌های اقتصادی ایران، مهمترین نکته ‌ای است که در این مسابقه تلویزیونی مورد توجه قرار گرفته است و با این کار امکان سرمایه گذاری عمومی برای همه مردم در این طرح ها مهیا خواهد شد و در واقع این مسابقه می تواند فرهنگ« سرمایه گذاری جمعی در کشور را توسعه بخشد.

در ادامه ۱۸ شرکت منتخب ایده های پذیرفته شده خود را ارائه کردند.