با کسب مجوز تردد اولین خودروی برقی ایرانی ساخته شده توسط پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با پلاک ملی، افتخاری دیگر برای دانشگاه آزاد اسلامی قزوین به دست آمد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، دکتر احمد فخاریان، سرپرست معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه از صدور مجوز شماره گذاری اولین خودروی برقی ایرانی بعد از طی مراحل مختلف ساخت و اخذ استانداردها خبر داد.

وی افزود: تمام مراحل طراحی و ساخت آن در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین انجام و به منظور اخذ مجوزهای لازم برای تبدیل به محصول به یکی از شرکت های دانش بنیان مستقر در مرکز رشد واحدهای فن آور دانشگاه سپرده شد.

دکتر فخاریان در ادامه اظهار داشت: این خودرو در واقع یک Quadcycle یا موتور سیکلت چهار چرخ بوده و برای تولیدکنندگان در کلاس موتورسیکلت طبقه بندی می شود.

وی در ادامه با اشاره به حمایت های مادی و معنوی معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری از این طرح کلان ملی از سال ۹۴، تاکید کرد: این موتور سیکلت برای اولین بار در ایران تولید شده و به طور کامل از انرژی الکتریکی استفاده می کند.

گفتنی است، اخذ ۲۸ استاندارد موتور سیکلت و ۶ استاندارد خودرو از قابلیت های دیگر این خودرو می ­باشد و هم اکنون تعداد ۱۰۰ دستگاه از این خودرو آماده ارائه به بازار بوده که در صورت جذب سرمایه گذار به مرحله تولید انبوه خواهد رسید.