پیرو اعلام موافقت وزارت عتف، ازسرگیری برگزاری حضوری کلاس‌ها در نشست هم‌اندیشی روسای مراکز آموزشی استان قزوین مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.

پیرو اعلام موافقت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، موضوع ازسرگیری برگزاری حضوری کلاس‌های دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین در نشست هم‌اندیشی روسای مراکز آموزشی مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین، در آخرین نشست هم‌اندیشی روسای مراکز آموزش علمی کاربردی استان که به ریاست دکتر علی فتح طاهری در سالن جلسات دانشگاه برگزار شد، موضوع برگزاری حضوری کلاس‌های درس که پیش از این از طریق سامانه آموزش الکترونیکی دانشگاه برگزار می‌شد به شرط رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تامین فضای مناسب آموزشی مراکز مورد تصویب قرار گرفت.

در این نشست دکتر فتح طاهری ریاست دانشگاه با اشاره به موافقت وزارت علوم با برگزاری حضوری کلاسهای این دانشگاه در پنجاه و پنجمین اجلاس سراسری معاونان آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی اظهار داشت: علاوه بر اعلام موافقت وزارت علوم، این موضوع در شورای آموزش عالی استان نیز مطرح شده است و با توجه به شرایط متفاوت دانشگاه جامع علمی کاربردی از لحاظ بومی بودن اکثریت دانشجویان و به تبع آن عدم نیاز به خوابگاه دانشجویی، غذاخوری و سرویس ایاب و ذهاب، میانگین جمعیت دانشجویی ۱۵ نفر در هر کلاس و عملی بودن سرفصل دروس این دانشگاه با برگزاری حضوری کلاس‌ها توسط این شورا نیز موافقت شده است.

در ادامه این نشست، هر یک از روسای مراکز آموزشی ضمن بیان فرصت‌ها و محدودیت‌های حضور دانشجویان به ارائه راهکارهای پیشنهادی خود پرداختند و در نهایت برگزاری حضوری کلاس‌ها از ۱۵ آبان‌ماه با شرایط ذیل مورد تصویب قرار گرفت:

•    کلیه کلاس‌های با حداکثر ۱۵ نفر به صورت حضوری برگزار شود.
•    در صورت وجود کلاس‌های با متراژ مناسب، کلاس‌های با تعداد بیش از ۱۵ نفر نیز حضوری و در غیراینصورت در سامانه آموزش الکترونیکی (مجازی) برگزار شود.
•    به منظور حفظ سلامت دانشجویان، مدرسان و کارکنان مراکز، حضور در مرکز به شرط دریافت حداقل یک دوز واکسن مجاز خواهد بود.
•    آماده‌سازی کلاسها با در نظر داشتن فاصله و حداکثر تعداد مجاز صندلی و تهویه مناسب و همچنین ضدعفونی نمودن فضای آموزشی به ویژه کارگاهها و آزمایشگاه‌ها و تجهیزات مورداستفاده انجام پذیرد.
•    کارگروه بازرسی و رصد نحوه رعایت پروتکل‌های بهداشتی با حضور نماینده دانشگاه، نماینده روسای مراکز آموزشی، نماینده دانشجویان و مدرسان و نماینده‌ای از دانشگاه علوم پزشکی تشکیل و از ۱۵ آبان‌ماه فعالیت خود را آغاز نماید.