هم زمان با میلاد با سعادت امام حسن عسگری (ع)، مراسم جشن استقبال از نو دانشجویان با حضور دکتر اصغر کشت کار، هیات رییسه، استادان، کارکنان و دانشجویان و با حضور مهران رجبی از هنرمندان محبوب و پیشکسوت کشور در سالن ورزشی امینی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، در این مراسم که به دلیل شرایط کرونایی با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی و به صورت محدود برگزار شد، حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمد محبی، رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان ضمن تبریک ولادت امام حسن عسگری (ع) در سخنانی با خیر مقدم به نو دانشجویان گفت: از اینکه فرصتی فراهم شد تا پس از حدود دو سال دانشجویان را به صورت حضوری در دانشگاه زیارت کنیم، بسیار خرسندیم و امیدواریم با عنایت خداوند متعال هرچه زودتر این بیماری منحوس از بین برود و حضور پرشور دانشجویان در محیط علم و دانش را هم چون گذشته شاهد باشیم.

وی در ادامه با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی اظهار داشت: در این بیانیه، مقام معظم رهبری بر نقش ویژه جوانان به خصوص دانشجویان برای تحقق گام دوم انقلاب و ایجاد تمدن نوین اسلامی تاکید فراوانی داشتند.

حجت الاسلام محبی سپس به افتخارات علمی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین اشاره کرد و خطاب به نو دانشجویان گفت: مطمئنا شما دانشجویان که به تازگی این دانشگاه را برای تحصیل انتخاب کردید، می دانید که دانشگاه آزاد اسلامی قزوین از نظر علمی و فرهنگی جزو دانشگاه های پر افتخار در کشور محسوب می شود و به همین خاطر از شما انتظار می رود از امکانات بی نظیری که در این دانشگاه فراهم شده بهترین استفاده را داشته باشید.

وی در ادامه با اشاره به حدیثی از امام حسن عسگری(ع) خاطرنشان کرد: زیاد درس خواندن خوب می باشد ولی مهم تر از آن، تعمق، تدبر و تفکر عمیق در مفاهیم است که دانشجویان باید در مدت حضور در دانشگاه به آن اهتمام ویژه ای داشته باشند.

حضور در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برای بنده افتخار بسیار بزرگی بود

در ادامه این مراسم، مهران رجبی از هنرمندان محبوب و پیشکسوت کشور، ضمن تبریک ولادت امام حسن عسگری (ع) در سخنانی با تشکر از دعوت دکتر کشت کار برای حضور در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین گفت: بنده با دکتر کشت کار دوستی بسیار قدیمی داشته و دارم و از اینکه ایشان برای حضور در مراسم جشن نو دانشجویان این دانشگاه از بنده دعوت به عمل آوردند، بسیار سپاسگزارم و حضور در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برای بنده افتخار بسیار بزرگی است.

وی در پایان با بیان خاطراتی از دوران تحصیل خود در دانشگاه و حضور در جبهه های حق علیه باطل، برای دانشجویان جدید این دانشگاه در عرصه علم آموزی آرزوی موفقیت و سربلندی کرد.

گفتنی است، پخش کلیپ بیانات مقام معظم رهبری و معرفی دست آوردهای علمی، پژوهشی و فرهنگی دانشگاه، اجرای تواشیح توسط گروه دانشجویی مرسلات، موسیقی، مسابقه طنز و تقدیر از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین که در مقاطع بالاتر در دانشگاه های مطرح کشور پذیرفته شده اند از دیگر برنامه های این مراسم شاد و با نشاط بود.

شایان ذکر است، هم زمان با این مراسم، غرفه های کانون های فرهنگی دانشجویان، بسیج دانشجویی، تربیت بدنی، کلینیک سلامت، مرکز مشاوره امین و کانون دانشجویی هلال احمر برای معرفی، آشنایی و ثبت نام از نو دانشجویان در میدان قلم دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برپا شد.

گفتنی است، با توجه به شرایط کرونایی، این مراسم به صورت هم زمان از طریق فضای مجازی و به صورت زنده و برخط برای نو دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین که امکان حضور نداشتند، پخش شد.

 

برای مشاهده گزارش تصویری اینجا را کلیک نمایید.