به گزارش گروه استان‌های پایگاه خبری دوم آذر، جزئیات از سرگیری و شروع فعالیت آموزش‌های حضوری دانشجویان دانشگاه‌های استان قزوین در اطلاعیه‌ای اعلام شد.

به اطلاع می‌رساند در پی مصوبه اخیر ستاد ملی مبارزه با کرونا و ضرورت از سرگیری آموزش‌های حضوری دانشجویان در دانشگاه‌ها، موضوع در نشست فوق العاده شورای مدیریت آموزش عالی قزوین مورد بحث قرار گرفت و نحوه از سرگیری آموزش حضوری در دانشگاه‌های استان قزوین ضمن لحاظ شدن دو شرط ضروری؛ تزریق دو دوز واکسن دانشجویان مقطع دکتری و عدم مشاهده پیک و سویه جدید کرونا، با نظر ستاد مبارزه با بیماری کرونای استان به شرح زیر اعلام می‌شود:

تمامی کلاس‌های مقطع دکتری از تاریخ اول آذر ماه سال جاری به صورت حضوری برگزار شود. تمامی دانشجویان تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری) که در مرحله انجام پایان نامه و رساله، نیاز به آزمایشگاه و گارگاه دارند، کما فی السابق می‌توانند در دانشگاه حضور یابند.

کلاس‌های نظری دانشجویان کارشناسی ارشد و کارشناسی در نیم‌سال اول به صورت مجازی و تمامی کلاس‌های عملی آنان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بصورت فشرده و کوتاه مدت بصورت حضوری در آزمایشگاه و کارگاه برگزار شود.

امتحانات پایان ترم دانشجویان مقطع دکتری به صورت حضوری برگزار شود. امتحانات پایان ترم دانشجویان کارشناسی ارشد و کارشناسی به صورت مجازی برگزار شود.

جلسات دفاع و تصویب پروپوزال دانشجویان تحصیلات تکمیلی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به صورت حضوری برگزار شود.

برنامه ریزی دقیق جهت حضور دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد در نیم‌‍سال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ (بهمن ماه) با توجه به شرایط خوابگاهها، سرویس ایاب و ذهاب، تامین منابع مالی لازم برای تغذیه، اجاره خوابگاه‌ها، تعمیر و تجهیز خوابگاه‌ها و سلف سرویس‌ها، در دانشگاه‌های استان صورت گیرد و گزارش آن به صورت مستمر به شورا ارائه می‌شود.

لازم به ذکر است؛ تصمیم فوق الذکر تا زمان اعلام لغو از سوی ستاد مقابله با بیماری کرونا و یا شورای آموزش عالی استان قزوین به قوت خود باقی خواهد بود.