امیرحسین زارعی، دبیر استانی انجمن فیلم ققنوس بسیج دانشجویی استان قزوین در گفتگو با خبرنگار استان‌های پایگاه خبری دوم آذر، گفت: دومین نشست تخصصی جشنواره ملی فیلم ققنوس زیر نظر سازمان بسیج دانشجویی کشور در تهران برگزار شد.

زارعی بیان کرد: هدف از این جشنواره کشف استعداد‌های فیلم سازی در تمامی اقشار مردم است و دانشجویان نیز با توجه به فرصت بسیار عالی که پیش آمده میتوانند در این جشنواره که بستر و فرصت بسیار مناسبی فراهم شده شرکت کنند تا به سازماندهی ویژه‌ای در این بخش فیلم سازی برسیم.

دبیر استانی انجمن فیلم ققنوس بسیج دانشجویی استان اظهار داشت: با توجه به اینکه جشنواره ققنوس یکی از کلید‌های ورود به جشنواره فیلم مقاومت و عمار است از مهم بودن این جشنواره خبر میدهد، قاعدتا باید مهم بودن آن بیشتر از قبل حس شود، چون چنین فرصت‌ها و بستر‌هایی برای جوان پرشور و هنرمند قزوینی کمتر پیش می‌آید من به طور حتم قول میدهم که با اهدافی که سازمان بسیج دانشجویی در نظر گرفته، فیلم سازان جوان قزوینی می‌توانند بدون هیچ محدودیتی آثار خود را تولید کنید و برای ما بفرستید تا استعداد‌های شما که چندین سال است در خود نهفته مانده به شکوفایی برسد.

وی افزود: طبق اهداف و سیاست‌های کلی انجمن اعضا و فعالان به صورت ریشه‌ای و اساسی درباره فرهنگ، هنر، رسوم، مسائل و مشکلات استان مطالعه و پژوهش کرده و سپس آثار خود را متناسب با آن ارائه خواهند کرد. متاسفانه جوانان هیچ راه ورودی به نهاد‌های فرهنگی پیدا نمی‌کنند، زیرا با ژست‌های سازمانی مواجه هستند و ما حتما نباید در این عرصه هنری به فکر نخبگان سینمایی باشیم، زیرا جایی برای پرورش نخبگان نداریم.

زارعی خاطرنشان کرد: نخبگان سینمایی برای رشد نیاز به آزمون و خطا دارند و ما باید کاری کنیم هنرمند در خطا‌های خودش کمترین ضرر را ببیند، در وهله اول باید جوانان انبوه هنری را به کار بگیریم تا آن‌ها را از رکود هنری بیرون بیاوریم و امیدواریم بسیج دانشجویی فضایی باشد تا عرصه را برای ورود جوانان هنر ترغیب و هدایت کند.

دبیر استانی انجمن فیلم ققنوس بسیج دانشجویی استان با اشاره به اینکه فعالیت و همکاری نیرو‌های علاقه‌مند و مستعد این حوزه بسیار حائز اهمیت است و این اشتیاق برای کار در فضای هنری باید به درستی استفاده شود، افزود: تربیت نیروی تراز انقلاب که هم از تعهد و تخصص قابل قبولی برخوردار باشد و هم بتواند با ایفای نقش در عرصه‌های مختلف به حل مسائل و مشکلات مردم و کشور کمک کند، یکی از مهم‌ترین مواردی است که در شرایط کنونی توجه ویژه‌ای را نیازمند است.

شایان ذکر است، دومین نشست تخصصی انجمن فیلم ققنوس کشور با محوریت اهدای احکام مسئولان استانی انجمن با حضور علیرضا کیخا، جانشین رئیس سازمان بسیج دانشجویی، سید محمد حسینی مدیر عامل انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس، محسن جهانی، معاون فرهنگسازی سازمان، مهرداد توکلی مدیر فرهنگ و هنر سازمان، حمیدرضا نوروزی رییس اتحادیه ویدئو رسانه کشور، پرویز فارسی جانی تهیه کننده سینما و تلویزیون و دبیران استانی در سازمان بسیج دانشجویی برگزار شد.