در ادامه همایش بصیرتی به مناسبت سالروز آزاد سازی سوسنگرد در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، امیر سرتیپ محمد رضایی، از فرماندهان جنگ تحمیلی و فرمانده اسبق لشگر ۱۶ زرهی قزوین با اشاره به شرایط کشور در دوران قبل از جنگ تحمیلی، یاد و خاطره شهدای دوران دفاع مقدس را گرامی داشت.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، امیر سرتیپ محمد رضایی، از فرماندهان جنگ تحمیلی در این همایش به شرایط پیرامون کشور در ابتدای انقلاب اسلامی اشاره و خاطرنشان کرد: صدام گمان می کرد، با توجه به نوپا بودن انقلاب اسلامی و نبود ارتش مستحکم، می تواند در عرض چند روز کشور را نابود و پایتخت را تصرف کند؛ اما به لطف خداوند، رهبری امام (ره)، حمایت های مردمی، اتحاد همه مسئولان و رشادت های رزمندگان اسلام، توانستیم بر ارتش تا به دندان مسلح صدام پیروز شویم.

فرمانده اسبق لشگر ۱۶ زرهی قزوین در ادامه به طرح های دشمنان برای تسلط بر کشورمان اشاره کرد و گفت: قدرت های حاکم در دنیا همیشه در پی تسلط بر منابع کشورهای مختلف هستند و با  ایجاد نزاع و درگیری بین کشورها تلاش می کنند تا سلاح های خود را به فروش برسانند و جنگ تحمیلی را یکی از بهترین موقعیت ها می دانستند تا ضمن شکست دادن انقلاب اسلامی، به منابع عظیم نفتی کشورمان تسلط پیدا کرده و هم چنین بتوانند با فروش تسلیحات نظامی به کشورهای منطقه برای خود منافع زیادی کسب کنند.

فرمانده دوران دفاع مقدس در پایان افزود: صدام با ترسیم اهدافی هم چون حاکمیت بر خلیج فارس، بازپس گیری جزایر سه گانه، تجزیه خوزستان، سرنگونی نظام مقدس جمهوری اسلامی و داعیه رهبری بر جهان عرب، به کشورمان حمله کرد. اما به لطف خداوند و با رهبری امام (ره)، نبوغ فرماندهان، رشادت رزمندگان و هم چنین پشتیبانی مردم همیشه در صحنه، دشمن نتوانست حتی یک وجب از خاک کشورمان را غصب کند.

برای مشاهده گزارش تصویری اینجا را کلیک نمایید.