نشست بصیرتی با موضوع “پدافند غیر عامل” ویژه اعضای بسیج کارکنان دانشگاه، با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی و با حضور کارکنان حراست و حفاظت فیزیکی و با همکاری معاونت فرهنگی و دانشجویی در اتاق شورای سالن علامه رفیعی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، در این جلسه حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمد محبی، رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان قزوین اظهار داشت: ارزش بسیج و ایثارگری های آنها در انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی ستودنی است و یاد و خاطره بسیجیانی که در این راه به شهادت رسیدند در خاطره ها خواهد ماند.

وی افزود: به برکت بسیج، تهدیدهای فرهنگی و آسیب ها کاهش یافته است و نکته مهمی که ما باید به آن توجه داشته باشیم این است که دانشگاه باید دانشمند تربیت کند و به مباحث اخلاقی و معنوی توجه داشته باشد.

حجت الاسلام محبی یادآور شد: دانش بدون معرفت و اخلاق آسیب های بسیاری به همراه دارد. رسالت ما در دانشگاه پرداختن به کارهای اصلی است و ما باید در کنار آموزش علم و دانش، به معنویات و ارزش های انسانی نیز توجه کنیم.

وی در پایان تصریح کرد: اگر ما در دانشگاه دانشمندی دارای معنویت، ایمان، تعهد و با اخلاق تربیت کنیم آنها می توانند کشور را به اوج پیشرفت و سربلندی برسانند. در ادامه این جلسه داوود اسماعیل پور، مدیرکل حراست دانشگاه های آزاد اسلامی استان، ضمن خیر مقدم به حاضرین در این جلسه گفت: یکی از موارد مهم در مواقع برخورد با مشکلات و حوادث احتمالی، مدیریت بحران است.

وی افزود: مدیریت بحران با هدف حفاظت از جان مردم، زیر ساخت های حیاتی و تاسیسات است. در مواقع بحران نباید نیازهای مردم با مخاطره روبرو شود. هم چنین باید دستگاه های ذی ربط در حوزه هایی مانند شبکه های ملی، مخاطرات و صدمات را به نحو شایسته ای مدیریت کنند. به عنوان نمونه در دوران جنگ تحمیلی، تجهیزات جنگی و امکانات دشمن خیلی بیشتر از ما بود ولی ما توانستیم با توکل به خداوند و مدیریت درست در این جنگ نابرابر پیروز شویم.

گفتنی است، بحث و تبادل نظر بین اعضاء پیرامون پدافند غیر عامل و تهدیدات موجود در کشور از دیگر برنامه های این جلسه بود.