مراسم پرفیض قرائت زیارت عاشورا به مناسبت گرامی داشت هفته بسیج، با حضور هیات رییسه، استادان، کارکنان و دانشجویان و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در مسجد امام رضا (ع) دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین علی صفی خانی، مشاور فرهنگی سرپرست دانشگاه، ضمن تبریک هفته بسیج گفت: در هفته مبارک و نورانی بسیج هستیم که یادآور رشادت های مردان و زنان بزرگ کشور ماست.

مشاور فرهنگی سرپرست دانشگاه خاطرنشان کرد: جادارد این مناسبت بزرگ را گرامی بداریم و درود بفرستیم به ارواح طیبه شهدا و امام راحل و همه آنهایی که در مقابل دشمن سینه سپر کردند و در مقابل ظلم ایستادند و چشم طمع دشمن را از خاک، ناموس،کیان و ارزش های این کشور کور کردند.

وی افزود: شهدای گرانقدر با نثار خونشان به این کشور عزت و سربلندی بخشیدند و امیدواریم خداوند به همه ما توفیق دهد که در این مسیر والا و اصیل قدم برداریم و استقامت به خرج دهیم و ادامه دهنده راه شهدا باشیم.

حجت الاسلام صفی خانی با تشکر از برگزارکنندگان مراسم هفتگی زیارت عاشورا در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین بیان داشت: خداوند را شاکریم که هر هفته از عطر معنوی مراسم زیارت عاشورا استفاده می کنیم و با شرکت در این جلسات کسب معرفت می کنیم.

وی سپس با اشاره به احادیث و روایات تصریح کرد: حضرت علی (ع) فرمودند: ” انسان در هر کاری محتاج معرفت و معنویت است.” و پیغمبر اکرم (ص) فرمودند: “خداوند هیچ عملی را از بنده ای قبول نمی کند مگر اینکه نسبت به ما خاندان عصمت و طهارت (ع) معرفت پیدا کند.” و این فرازهای زیارت عاشورا پر از فرازهای معرفتی است که اگر به معانی آن توجه کنیم دریایی از معارف در آن وجود دارد.

مشاور فرهنگی سرپرست دانشگاه ادامه داد: کرامت، عزت و جاودانگی ما در گرو معرفت به پیغمبر اکرم (ص) و اهل بیت (ع) است و قرآن، ادعیه، سنت، سخن، تقریر و سخنان پیامبر (ص) و اهل بیت (ع)، از مهم ترین منابع معرفتی ما هستند که باید از آنها الگو بگیریم و کسب معرفت کنیم. اگر ما این منابع معرفتی را در اختیار نداشتیم حافظه تاریخی ما آسیب می دید.

حجت الاسلام صفی خانی اظهار داشت: ما باید بیش از پیش از این منابع معرفتی استفاده کنیم. منشا و منبع فکری شهدای عزیز ما همین منابع ارزشمند دینی و ارزشی بود که به این درجات بالا رسیده اند و نتیجه لبیک گفتن به دعوت خداوند و رسول گرامی او رسیدن به حیات طیبه است.

وی افزود: انسان اگر دعوت خدا و رسولش را اجابت نکند در مسیر وسوسه های شیطان قرار خواهد گرفت و چه بسا دعوت شیطان را اجابت کند. زندگی باید دارای معنا و مفهوم حقیقی باشد و این را بدانیم که همه ما از خدا هستیم و به سوی خدا بر می گردیم و باید در قبال اعمال خود به خداوند پاسخگو باشیم و در آن ضیافت الهی سربلند باشیم و شهدا و انسانهای بزرگ این توفیق را داشتند.

حجت الاسلام صفی خانی در پایان گفت: ان شاء الله خداوند به ما توفیق دهد که از نورانیت معارف قرآن و اهل بیت علیه السلام  بهره مند شویم و این امانت را به نسل های بعدی هم برسانیم تا از این هجمه های دشمن در امان باشند.

شایان ذکر است، مراسم قرائت زیارت عاشورا، صبح سه‌شنبه هر هفته در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار می‌شود و با توجه به شرایط کرونایی، این مراسم به صورت هم‌زمان از طریق فضای مجازی، پخش می شود.

گفتنی است، زیارت عاشورا توسط حاج روح اله فنائیان از همکاران حوزه فرهنگی دانشگاه قرائت شد.

برای مشاهده گزارش تصویری اینجا را کلیک نمایید.