تیمMRL  دانشگاه آزاد اسلامی قزوین موفق شد با کسب عنوان نایب قهرمانی در چهارمین دوره مسابقات بین المللی ربات های صنعتی ۲۰۲۱ ژاپن، افتخار دیگری را برای جامعه علمی کشور به دست آورد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، در این مسابقات که به دلیل شرایط کرونایی به صورت کنترل از راه دور (Remote) و با حضور تیم های مطرح و معتبر از دانشگاه های جهان به میزبانی ژاپن برگزار شد؛ تیم MRL مرکز تحقیقات مکاترونیک این دانشگاه با کسب امتیاز ۴۱۰۰ و با اختلاف اندکی نسبت به تیم کشور سنگاپور (۴۳۰۰ امتیاز) عنوان نایب قهرمانی را کسب کرد.تیم های یونان و روسیه نیز عنوان های سوم و چهارم از آن خود کردند.

گفتنی است؛ با توجه به تلاش های شبانه روزی دانشجویان این دانشگاه و نیز با توجه به شرایط کرونایی، اقتصادی و تحریم های ظالمانه، کسب این عنوان ارزشمند توسط محققان جوان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، کاری بزرگ، قابل ستایش و تقدیر می باشد.

شایان ذکر است، این مسابقات با هدف آماده سازی، پرورش و آموزش دانشجویان و محققان با علم هوش مصنوعی و به کارگیری این علم در صنعت و زندگی انسان ها هر ساله برگزار می شود.

گفتنی است، این مسابقات پیش مقدمه مسابقات جهانی روبوکاپ محسوب شده و در سال آینده این مسابقات در کشور کره جنوبی برگزار خواهد شد.